بلیط هواپیما لحظه آخری سالوا سفر
saeed samani :: اطلاعات جامع گردشگری و تهیه بلیط ارزان هواپیما

اطلاعات جامع گردشگری و تهیه بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط لحظه آخری هواپیما دیگر کار سختی نیست رزرو آنلاین بلیط لحظه آخری هواپیما در کوتاه ترین زمان ممکن

اطلاعات جامع گردشگری و تهیه بلیط ارزان هواپیما

خرید بلیط لحظه آخری هواپیما دیگر کار سختی نیست رزرو آنلاین بلیط لحظه آخری هواپیما در کوتاه ترین زمان ممکن

اطلاعات جامع گردشگری و تهیه بلیط ارزان هواپیما

شرکت سالواتراول تمامی اطلاعات قبل از سفر را برای شما ارائه می کند. از تهیه بلیط هواپیما و مکان های دیدنی شهر یا کشور مورد نظرتان تا رزرو هتل و بلیط برگشت. اگر قصد مسافرت دارید ابتدا اطلاعات خود را درباره قیمت بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر افزایش دهید تا بتوانید بهترین قیمت بلیط هواپیما را پیدا کنید. ما برای شما یک موتور جستجوگر بلیط هواپیما ایجاد نمودیم تا شما با وارد کردن مبدا و مقصد خود بتوانید ارزان ترین بلیط های رفت و برگشت لحظه آخری را بیابید.
با ما همراه باشید.

http://stkt.ir

بایگانی
نویسندگان

۵۶ مطلب توسط «saeed samani» ثبت شده است

 • ۰
 • ۰


همه چیز درباره کشور ارمنستان


ایروان (Երեւան)


ایروان پایتخت جمهوری ارمنستان و یکی از سه مرکز قفقاز جنوبی است. این شهر بیش از یک میلیون نفرجمعیت دارد و بزرگترین جامعه ارمنی در جهان است.


به دنبال طرح های معماری الکساندر تامانیان برای ایجاد یک شهر کامل و جدید ومدرن، در سال های شوروی، ایروان تحت بازسازی گسترده ای قرار گرفت.


چشم انداز او یک شهر جدید کلاسیک با راه های گسترده شبیه به پاریس، وین و سنت پترزبورگ بود، لذا ایروان مرکزی یک جواهر واقعی از معماری اولیه شوروی است. او همچنین به برخی از بزرگترین معجزات مدرن و پست مدرن مبادرت کرده است که عمدتا نتیجه ماندالومیا معماری شوروی و ارمنستان است. 


در دوران شوروی، ایروان به دلیل رنگ سنگی که برای ساختن در بناهای آن به عنوان روح طعنه آمیز جمعیت جوانش استفاده می شد، به عنوان شهر صورتی شناخته شده بود.مناطق ایروان


ایروان مرکزی

بیشتر مناطق و جاذبه های توریستی ایروان در مرکز شهر متمرکز است. مرکز ایروان بسیار جمع و جور و به راحتی قابل بازدید است، با رستوران و گزینه های بی پایان برای سرگرمی. بقیه شهر عمدتا درخواب بسر می برد و یا محل سکونت و کسب و کار است، بنابراین یک گردشگر معمولی، انگیزه زیادی برای ترک مرکز نخواهد داشت.


مرکز شهر ایروان به صورت محلی "کنترون" نامیده می شود، کنترون به معنای "مرکز" است. کنترون، قلب شهر ایروان و در واقع ارمنستان است.
کنترون دارای معماری با سبک های متنوع است و شامل بلوک های به سبک "بله ایپوک" فرانسوی و شوروی است، اکثریت قریب به اتفاق این بناها در مرکز هنرهای زیبای قرار دارد. 


مرکز شهر ایروان به دنبال طرح تامانیان، دایره ای با دو مرکز، میدان بزرگ جمهوری و منطقه سالن اپرا (خانه اپرا، میدان آزادی و پارک دریاچه سوان) است. این دومرکز با خیابان شمالی آن، تنها برای عابران پیاده ساخته شده اند. 


خیابان اصلی در جنوب این قسمت از 60 سال گذشته همچنان در حال ساخت می باشد. همچنین در این منطقه شهر دانشگاهی قرار دارد که دانشگاه های ایالتی، دانشگاه های پزشکی، دانشگاه مهندسی، دانشگاه و ...


کشاورزی و اقتصاد و برخی از دانشگاه های دیگر در یک گروه بزرگ گرد هم آمده اند. تقریبا همه موزه ها، هتل ها و مکان های محبوب برای غذا خوردن و نوشیدن در کنترون قرار دارند.


بنابراین اکثر بازدیدکنندگان ترجیح می دهند در این منطقه بیشتر وقت خود را بگذارند. منطقه اطراف ایستگاه مترو به نام "باریکاموتیون" به معنای دوستی است.


ناحیه همسایه کنترون به نام عربیرک شناخته می شود. (که بیشتر از بازار داخلی است تا یک فروشگاه واقعی) است. شعاع دایره ای مرکز کنترون به خیابان کیویان و خیابان کومیتاس نزدیک می شود.


بنای یادبود ایروان

در بالای پله های آبشار، بنای بزرگ به مناسبت پیروزی شوروی در جنگ جهانی دوم ساخته شده است. بلافاصله مجاور این محل ساختمان بزرگ موزه "کافسجیان" در حال ساخت است.


Cafesjian 

مجموعه ای بزرگ از هنر معاصر را شامل می شود، از جمله شاید بهترین مجموعه هنر شیشه ای در جهان. بالاتر از بنای تاریخی پارک پیروزی است، و منطقه اطراف آن به عنوان بنای یادبود نیز شناخته شده است.


Erebuni 

در این منطقه ویرانه های قلعه اریبونی واقع شده است، که در سال 782 میلادی توسط پادشاه اریبونی ساخته شده است.


بنگلادش 
با کشور آسیایی اشتباه گرفته شود! بنگلادش بزرگترین بازار آزاد ایروان بوده است. در گذشته این مکان در دورترین منطقه ایروان ساخته شده بود و به دلیل فاصله زیاد، مردم محلی بعنوان مثال آن را بنگلادش می نامیدند و تا امروز این نام همچنان بر سر زبان ها مانده است.


نورنورک
منطقه نور نورک آخرین پروژه اتحاد جماهیر شوروی از گسترش ساختمان های مسکونی در ایروان است. این منطقه از بلوک های ساختمانی استاندارد شوروی تشکیل شده است. با این حال، هر گردشگری که از این ناحیه به سمت معبد گارنی و صومعه گقارت می رود، جذب نما و چهره این بناها می شود. Gai ardzan
برای پیدا کردن و آدرس گرفتن این محل باید بگویید "گای اردزن" و مردم می دانند چه می خواهید. به هر حال، "گای آردزن" را به عنوان بلندترین مجسمه اسب سوار در جهان می شناسند. ارتفاع آن 12.5 متر است و وزن آن 30 تن است و در سال 1978 ساخته شد.شناخت ایروان

تاریخ ایروان و قدمت آنرا با باید با تاریخ قلعه اریبونی محاسبه کنیم و آن را 2800 ساله بدانیم. در پی یافته هایی که در حفاری های تنگه رودخانه "هرازدان" و در اطراف قلعه اریبونی و کارمیر به دست آمده است، این نتیجه به دست آمد که ایروان در جایگاهی استراتژیکی قرار داشته است.
جنگ دائمی با قدرت های اطراف همچون امپراطوری عثمانی، فارسی و امپراتوری روسیه، همچنین بلایای طبیعی (به عنوان مثال زلزله در قرن 17) بارها باعث نابودی شهر ایروان شده است.


اولین بار قبل از تشکیل اتحاد جماهیر شوروی و در زمان استقلال ارمنستان در سال 1918 ایروان بعنوان یک شهر مستقل، پایتخت ارمنستان شناخته شد، تا قبل از آن ایروان یک شهر کوچک با جمعیت حدود 20.000 نفر بود. ساخت و ساز ایروان در مقیاس بزرگ و امروزی از سال 1918 آغاز شد.


طرح ساماندهی ایروان توسط آقای "تامانیان" شامل تخریب بسیاری از آنچه که به نفع دایره متحد المرکز، پارک ها، و سازه بلندتر بود. ایده آقای "تامانیان" برای ایروان برنامه ای برای تبدیل شدن به یک کلانشهری بیش از 200،000 نفر بود.مردم ایروان

ایروان یک شهر بسیار همگن و یکدست است، گرچه اقلیت های کوچک ایزدی و مولکا (روسی) وجود دارد. از آنجا که در قرن گذشته جمعیت این شهر تنها 20 هزار نفر بوده است، اکثریت قریب به اتفاق ارامنه ایروان، خودشان مهاجرانی هستند که از سراسر جهان به ایروان آمده اند، از روستاها و شهرهای دیگر ارمنستان، از تفلیس که مرکز فرهنگ ارمنستان شرقی قبل از سال 1918 بود، از غرب ارمنستان به عنوان بازماندگان نسل کشی، و از شرق میانه و اروپا در یک موج بزرگ مهاجرت پس از جنگ جهانی دوم، جمعیت ایروان همواره رو به افزایش بوده است.


- ارمنستان، به عنوان بزرگترین مرکز جامعه ارمنی در جهان، آغوش خود را به روی مهاجران ارمنی بازکرده است.دین مردم ایروان

بسیاری از بازدیدکنندگان شگفت زده خواهند شد که ارمنستان فقط یک کشورمسیحی در قفقاز نیست، بلکه اولین کشور در جهان است که مسیحیت را به عنوان یک مذهب دولتی پذیرفته است. در سال 301 میلادی پادشاه وقت ارمنستان، مسیحیت را به عنوان دین دولتی اعلام کرد. از آن زمان، مسیحیت به طور مداوم در ارمنستان فعالیت داشته است.
کلیسای ارمنی ارتدوکس

یا کلیسای رسالت، کلیسای ملی ارمنستان است. البته در حال حاضر دین مسیحیت در ارمنستان تشریفاتی است و در عمل قدرت زیادی ندارد و شبیه جنبش های ارتدکس و کاتولیک و کلیساهای اصلاح شده، مانند کلیسای انگلستان است.


کلیسای رسالت ارمنی، شیوه های مختلفی دارد، مانند اجازه دادن برای قربانی کردن حیوانات و جشن کریسمس در 6 ژانویه. اکثریت قریب به اتفاق ارمنی ها خود را مسیحیان آپارتمانی می شناسند و کاتولیک ها هم برنامه های خود را دارند. 


بزرگان مذهبی در ارمنستان، نوعی مقام تشریفاتی دارند (رهبر مذهبی ارمنی ها مانند پاپ برای کاتولیک هاست). امروزاکثریت قریب به اتفاق ارامنه بطور معمول، به کلیسا نمی روند و یا حتی شمع روشن نمی کنند.


به عبارتی می توانیم این دوران را از نظر اعتقادات مذهبی، دوران تجدید ساختار اتحاد جماهیر شوروی در شهر ایروان بدانیم.کلیسای پروتستان

کلیسای ارامنه پروتستان در خیابان بقرمیان است (سفارت آمریکا). کلیسای انجلیکان (اسقفی) مسیحیان در کلیسای سنت زوروور نیز یکشنبه برقرار است. در ماه آوریل سال 2013 یک کلیسای جدید انجلیکان توسط جان بارکر در ایروان دایر شد.کلیسای ارتدوکس

در حال حاضر مسیحیان ارتدوکس یک کلیسا را ​​در قسمت کاناکر ایروان نگهداری می کنند. کلیسای جامع ارتدکس جدید و در مقیاس بزرگ در حال احداث در ناحیه دریاچه ایروان است که از بزرگراه ها و فرودگاه قابل مشاهده است. با این حال، این کلیسا بیشتر جنبه نمادین خواهد داشت زیرا مسیحیان ارتدوکس تعداد اندکی دارند.کلیسای آسوریان

آسوریان مسیحی هیچ کلیسایی در ایروان ندارند، فقط در روستاهای اطراف ایروان دارای کلیساهای کوچکی هستند.
ایزدی ها

(ایزدی یک مذهب و اقلیت قومی ارمنستان است) آیین های مذهبی ایزدی مخفی نگه داشته می شوند. بنابراین هیچ رانندگی ایزدی در ایروان دیده نمی شود.


مسلمانان ارمنستان

مسلمانان ارمنستان از زمان فروپاشی دولت شوروی به طور پیوسته در حال افزایش بوده اند. در حال حاضر یک مسجد در خیابان ماشتوس وجود دارد.


مذاهب دیگر در ایروان

تعداد کمی از ادیان و مذاهب دیگر نیز در ایروان حضور دارند و در مدارس، باشگاه های ورزشی، سالن های کنسرت و غیره جمع می شوند.


آب و هوای ایروان

ایروان دارای آب و هوای قاره ای، تابستان های گرم و زمستان های سرد با رطوبت کم یا بدون رطوبت است. بهار آب و هوای معتدل، اما گاهی اوقات هوای مرطوب دارد و بسیاری از تپه ها پر از سبزه و گل های وحشی می شود. تابستان بسیار گرم و طولانی است ولی عصرهایی خنک و دلپذیر در ایروان برقرار است.


سفر به ایروان

اکثر مناظر و جاذبه های ایروان در مرکز شهر متمرکز شده و بسیار در دسترس هستند. صرف چند روز از بازدید برای دیدن مناظر بزرگ داخل شهر کافیست،برای دیدن طبیعت بیرون شهر نیز به اندازه کافی زمان گذاشته و سعی کنید در سفر به دیدن مناظر و جاذبه های بیرون شهرهم بروید.
اکثر سفرها به ارمنستان به لحاظ نظری در جاذبه های شهر ایروان خلاصه می شود، اما در حدود یک ساعت از ایروان بیرون بروید، تعداد زیادی جاذبه و منظره زیبا و ارزشمند برای دیدن خواهید داشت.معبد گارنی و صومعه گقارد
کلیسای مادر اچمیادزین و موزه ها (به علاوه بنای یادبود / موزه سردارآباد)
کلیسای آشتاراک
کلیسای ساقموساوانک
کلیسای هووهاناواک
صومعه خورویراپ
صومعه استپانوس 
غار آزات و قلعه کاکاوبردفرهنگ سیگار کشیدن در ایروان 

ارمنستان یکی از بالاترین نرخ های مصرف سیگار در تمام اروپا را دارد. برای جلوگیری از مشکلات دود، به رستوران هایی با صندلی در فضای باز بروید، با راننده تاکسی خود در مورد سیگار قبلا صحبت کنید، خجالت نکشید و در هنگام مراجعه به رستوران و کافی شاپ در نزدیکی درب نشسته و درخواست کنید آن را باز بگذارند. برخی از رستوران ها هستند، اما به ندرت تهویه جداگانه وجود دارد. و کافه های سبز دارای بخش غیرسیگاری.

مسافرت به ارمنستان با هواپیما

فرودگاه بین المللی "زاوارتنوتس" دروازه اصلی ورود به ارمنستان است. در سال 2006، یک ترمینال جدید در فرودگاه ایروان افتتاح شد، که در آن اکثر ورود و خروج های مسافرین خارجی مستقر هستند. با این حال، فرودگاه همچنان کوچک است، بنابراین حرکت در اطراف آسان و سریع است. دسترسی رایگان به وایفای در فرودگاه موجود است.به جز خطوط هوایی ارمنستان (آرماویا) شرکت های بزرگ هواپیمایی با ایروان پرواز می کنند، شرکت هایی مانند:
Air France، Lufthansa، Iran Air، Aeroflot،Turkish, Georgian 


ایروان با تمام شهرهای مهم اروپا و خاورمیانه مرتبط است: لندن، پاریس، آمستردام، آتن، مسکو، وین، برلین، پراگ، سنت پترزبورگ، زوریخ، مینسک، ریگا، کیف، استانبول، دبی، حلب، تهران، بیروت و غیره.


ایروان از طریق مسکو به اروپا و از طریق امارات به مصر و هند متصل می شود. بیشترین و شلوغ ترین مسیر پرواز از ایروان، شهرهای تفلیس و مسکو هستند.مسیر بین فرودگاه و شهر ایروان

فاصله بین فرودگاه "زاوارتنوتس" تا مرکز شهر ایروان تنها 14 کیلومتر است. یک مینی اتوبوس به شماره 18 در مسیر فرودگاه تا مرکز شهر ایروان و ایستگاه اتوبوس "یریاتاسارتاکان" مقابل سوپرمارکت "ساس" در حرکت است و کرایه مینی بوس 250 درام (نیم دلار) است. قیمت تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر ایروان حدود 10 دلار و مناطق دورتر 16 دلار است.


برخی از رانندگان ممکن است سعی کنند شما را متقاعد کنند که بیشتر بپردازید اما هرگز به آنها اعتماد نکنید و درصورت لزوم به آنها بگویید که شما پلیس را صدا خواهید زد (که به شما کمک می کند).


شما ممکن است بخواهید از تاکسی هایی استفاده کنید که حمل و نقل رسمی فرودگاه هستند، اما به خاطر داشته باشید که این تاکسی ها کمی گرانتر از نرخ منطقی و واقعی، اما مطمئن هستند.مسافرت به ارمنستان با قطار

قطار شبانه هر روز از ایروان به تفلیس در گرجستان و بالعکس در حرکت است. مدت زمان سفر با قطار از ایروان به تفلیس و بالعکس، 11 ساعت است.


واگن ها از نوع استاندارد اتحاد جماهیر شوروی اما نسبتا راحت هستند. غذای و آب برای خود بردارید زیرا رستوران در دسترس نیست. قیمت ها از 20 دلار برای هر تخت شروع می شود (خدمات داخل قطار شامل پتو، بالش و حوله است). اطمینان حاصل کنید که بلیط را در اوایل روز تهیه می کنید زیرا بلیط ها بسرعت فروخته می شود.


قطارهای شبانه در زمستان در ساعت 20 یا 22 به راه می افتند، بلیط ها در ایستگاه فروخته می شود و شما باید در ایستگاه باشدی تا زمانی که برای هر روز بلیط موجود باشد را بررسی کنید.


شاید این اطلاعات قدیمی شوند لذا در ایستگاه راه آهن چک کنید. توجه داشته باشید که در طول ماه های تابستان این قطار به بندر باتومی در گرجستان هم می رود، البته ابتدا به تفلیس رفته و از آنجا حدود 8 ساعت طول می کشد تا به باتومی برسد.


ایستگاه مترو در ایستگاه قطار ایروان وجود دارد. برای رسیدن به مرکز شهر مترو بهترین گزینه است.
مسافرت زمینی به ایروان 

گزینه مرزهای زمینی ورود به ارمنستان از طریق گرجستان یا ایران می باشد. رانندگی به سمت ایروان از مرز ارمنستان-ایران حدود 6 ساعت طول خواهد کشید و راهی عالی برای کشف جنوب ارمنستان است. شهرهای مانند مگی، کاپان، گوریس، سیسین و غیره در مسیر زمینی ایران به ایروان قرار دارند.


مسافرت از گرجستان به سمت ارمنستان و ایروان به شما اجازه می دهد تا از طریق ارمنستان شمالی رانندگی کنید و رانندگی به ایروان 4-5 ساعت طول خواهد کشید.


بزرگراه ها دارای استانداردهای بالا هستند، گرچه گاهی اوقات به دلیل زمین های کوهستانی، جاده باریک و یک خطه می شود.مسافرت به ایروان با اتوبوس 

شما می توانید با اتوبوس از شهر تفلیس به ایروان بروید، هزینه کرایه اتوبوس (30 دلار) و 12 ساعت طول می کشد. در مسیر تفلیس و ایروان مینی بوس هم وجود دارد و کمی گرانتر از اتوبوس است (در حدود 50 دلار).


را بپردازید اما در حدود 5 ساعت سریعتر است. گاهی اوقات شما می توانید ماشین مشترک از تفلیس نیز استفاده کنید. باز هم کمی گرانتر از مینی بوس، اما سریع تر و راحت تر است.


خدمات اتوبوسرانی به ایروان نیز در استانبول و یا بسیاری از شهرهای ساحلی دریای سیاه ترکیه در مسیر ایروان و با عبور از طریق کشور گرجستان در دسترس است.


خدمات اتوبوسرانی روزانه به / از تهران و تبریز به ایروان نیز وجود دارد. خرید بلیط در ایستگاه و ترمینال اتوبوسرانی تهران و تبریز ممکن است و قیمت بلیط در سال 1396 حدود 200 هزار تومان (50 دلار) است.


دفتر فروش بلیط در داخل ترمینال های تهران تبریز تا ساعت 17:00 کار می کند. گذرنامه را باید با خود ببرید و خروج از ترمنال حدود ظهر اتفاق می افتد.


اتوبوس بسیار راحت است، یک کیسه کوچک از تنقلات و آب ارائه می شود، حداقل یک بار در هر طرف مرز و مناظر باور نکردنی از پنجره اتوبوس دیده خواهد شد، طول زمان مسافرت بین ایروان تا تهران حدود 22 ساعت طول می کشد. البته عبور از مرز یک کابوس مطلق و فراتر از تخیل است. (نوامبر 2017 بسیار آسان بود اما در کل 2.5 ساعت طول کشید)


پس از خروج از مرز ایران، می توانید پول را تغییر دهید. نرخ ارز تقریبا همانند تهران است. در ایروان برخی از خطوط اتوبوس رانی ازطریق ترکیه وجود دارند که قیمت بلیط آنها حدود 60 دلار است. بسیاری از اتوبوس ها به روسیه نیز وجود دارد.

 پیاده روی در ایروان

مرکز شهر ایروان بسیار جمع و جور و در دسترس است شما می توانید به اطراف پیاده روی کنید.مراقب تابلوهای راهنمایی و علائم پیاده روی باشید، اخیرا مجازات های قانون شکنی حتی برای پیاده روها و عبور از خیابان های بدون خط کشی و در ناحیه های غیر اختصاصی وجود دارد و هنگامی که پلیس چنین عملی را از شما مشاهده کند شما باید حدود 50 دلار جریمه پرداخت کنید. یک مسیر پیاده روی خوب برای تماشای طبیعت از طریق دره هراسانان در حاشیه مرکز شهر ایروان وجود دارد.گردش در ایروان با مترو

شبکه قطار زمینی در ایروان (مردم آن را مترو میدانند) کاملا قابل اعتماد و نسبتا مدرن است، که در اوایل دهه 1980 ساخته شده است. این سریعترین مسیر در اطراف شهر است و با هزینه 100 درام (کمتر از نیم دلار آمریکا)، ارزان ترین وسیله برای تماشای ایروان است.


امروزه مترو با تنها یک خط واحد کار می کند، طول مسیر خط مترو ایران 12 کیلومتر (7.5 مایل) است، قطارهای مترو ایروان هر 5 دقیقه از ساعت 6:30 تا 11 بعدازظهر کار می کنند. با توجه به چشم انداز ناهموار ایروان، مترو در بعضی موارد از سطح زمین می گذرد. در ادامه سنت و فرهنگ تمام سیستم های زیرزمینی سابق شوروی، اکثر ایستگاه های شهر ایروان هم به طور کامل تزئین شده اند، اغلب نقوش ملی ارمنی را با معماری کمونیستی شوروی ترکیب کرده اند.گردش در اطراف ایروان با مینی بوس

بیش از صد مسیر و خط مینی بوسرانی در ایروان وجود دارد، در زبان محلی و به تبعیت از زبان روسی، به مینی بوسها "مارشوتکا" می گویند.
می نی بوس ها به همه جا می روند، حتی بعضی از آنها به کشورهای همسایه، مثل گرجستان و قره باغ هم می روند.


در یک مسیر 100 درام قیمت بلیط مینی بوس است (نزدیک به نیم دلار آمریکا) سفر با مینی بوس همیشه مقرون به صرفه است. مینی بوس ها اغلب پرجمعیت هستند و شما ممکن است در حال ایستاده سوار شوید، در ساعات شلوغی، پیدا کردن صندلی معمولا غیر ممکن است. شماره مسیر به طور برجسته بر روی پنجره نمایش داده می شود، همراه با متن ارمنی که حاوی نشانه های اصلی و خیابان های مسیر است.


هنگام گم شدن، بهترین محل برای نشانه گذاری، ساختمان "اپرا" است، زیرا این اسم را همه ارمنی ها بخوبی می شناسند و شما را به راحتی هدایت خواهند کرد.


-وقتی می خواهید پیاده شوید، بجای "استوپ" بگویید "کانگنک" 


شماره مینی بوس ها در ایستگاه های اتوبوس نوشته شده است و صفحه وب اطلاعات گردشگری ایروان دارای لیست کامل مسیرها و شماره مینی بوس های شهر ایروان است.
گردش در ایروان با اتوبوس

ایروان دارای اتوبوس های زیادی است و چند ترمینال، توسط شرکت "یرگورترانس" اداره می شود. کرایه اتوبوس بسیار ارزان است (100 درام) اتوبوس ها خیلی شلوغ نیستند. اتوبوس ها و مینی ون ها وسیله حمل و نقل اصلی در ایروان و در داخل کشور هستند.ایستگاه مرکزی اتوبوس در ایروان - Kilikia Bus Station

بزرگترین ایستگاه اتوبوس در ایروان بنام "کیلیکیا" شناخته می شود. این مرکز در جنوب غرب شهر ایروان واقع در خیابان ایساکوف و در انتهای خیابان ماشتوتس واقع شده است.


برای رسیدن به ایستگاه مرکزی اتوبوس، از مینی بوس شماره 13 و ایستگاه مترو " بارکاموتسون" استفاده کنید. همچنین یک اتوبوس به شماره 259 وجود دارد از ایستگاه مرکزی "کیلیکا" به ایستگاه اتوبوس شمالی در ایروان می رود.


توجه داشته باشید که شماره اتوبوس ها در نشانه های ایستگاه اتوبوس نوشته نشده است. لذا برای دانستن مسیر اتوبوس ها، نیاز به پرسش از راننده، نقشه راهنما یا همراه داشتن یک راهنمای محلی دارید.


اتوبوس های تهران و تبریز از این ایستگاه "کیلیکیا" حرکت می کنند، ساعت حرکت اغلب اتوبوس ها به مقصد ایران، ساعت 10 صبح هر روز است، مدت سفر تا تهران 24 ساعت و قیمت بلیط 22 هزار درام می باشدو مقصد نهایی در تهران میدان "آزادی" میباشد.


اتوبوس های ایران برای صرف ناهار و شام در بین راه متوقف می شوند (یکی از وعده های غذایی در ارمنستان خواهد بود، بنابراین مقداری از درام را نگه دارید).


ایستگاه اتوبوس شمالی ایروان

این ایستگاه اتوبوس در حدود 5 کیلومتری شمال مرکز شهر ایروان و در بزرگراه ایروان به سوان واقع شده است. ترمینال اتوبوس رانی شمالی ایروان، ارزش دیدن برای آشنایی با معماری شوروی را دارد، هنگام دیدن این محل احساس ناامیدی از ساختمان های بزرگ و خالی به انسان دست می دهد. ایستگاه اتوبوس کایاکان ایروان

این ایستگاه در بخش جنوبی ایستگاه قطار اصلی ایروان و در نزدیکی ایستگاه متروی "ساسونتسیداویت" واقع شده است.


Sasuntsidavit

این ایستگاه برای سفرهای داخلی ساخته شده است و اکثر مسیرهای اتوبوس و مینی بوس های آن در داخل ایروان هستند.
گشت و گذار داخل ارمنستان با قطار

قطارها گزینه های ارزان و پرماجرا، اما ناخوشایند و ناراحت کننده هستند، برای تماشای برخی از شهر ها و مناطق ارمنستان می توانید از قطار استفاده کنید، شهرهایی مانند تفلیس در گرجستان، دراچه سوان، آلاوردی و....


قطار شبانه روزی که بین تفلیس و ایروان حرکت می کند خوب و تمیز و راحتتر از سایر قطارهای داخلی ارمنستان است.
گشت و گذار در ایروان با تاکسی

تاکسی در سراسر شهر ایروان فراوان است، کرایه تاکسی به هر کجای ایروان از مرکز شهر نباید بیش از 1000 درام باشد (3 دلار).


تقریبا تمام تاکسی ها با نام شرکت ها در دو طرف و دارای تاکسیمتر هستند و قیمت ها در میان شرکت های تاکسی رقابتی است. برای گرفتن یک تاکسی خالی در خیابان، فقط دست خود را بالا نگه داشته و دست خود را در هوا بچرخانید، اگر آزاد باشند، آنها متوقف خواهند شد.


در ایروان تاکسی های بدون آرم و شخصی هم وجود دارد اما ممکن است سعی کنند پول بیشتری از شما بگیرند زیرا این تاکسی ها از مسافران غریبه و خارجی ها توقع بیشتری دارند. برای جلوگیری از اضافه پرداخت، بهتر است با یک شرکت تاکسیرانی معتبر یا آن تاکسی هایی که دارای تاکسی مترهستند تماس بگیرید. مانند شرکت تاکسیرانی جی جی و یاندکس.


اطمینان حاصل کنید که راننده هنگام شروع به حرکت، تاکسی متر را روشن می کند، در صورت روشن بودن تاکسیمتر از قبل، مودبانه به او یادآوری کنید که اگر این کار را "فراموش کرده" آن را دوباره انجام دهد. 


اگر تاکسیمتر را راننده روشن نکرده باشد، هنگام پیاده شدن به مشکل خواهید خورد و قیمت واقعی مشخص نخواهد شد. همیشه پول خرد و سکه همراه داشته باشید. قیمت استاندارد حداقل 500-600 درام در دقیقه برای 5 کیلومتر اول و 100 دارم برای هر کیلومتر دیگر است. برای اجاره روزانه یک ماشین و راننده برای سفر به خارج از ایروان، 20 دلار بعلاوه پول بنزین می تواند گزینه معقولی باشد.


مراقب باشید که رانندگان "تاکسی" در فرودگاه، برای مسیر فرودگاه تا مرکز شهر، گاهی اوقات قیمت های عجیبی پیشنهاد خواهند کرد، مثلا (20،000 درام یا بیشتر)در صورتی که نرخ منطقی تاکسی در این مسیر 3000 درام است.


گاهی اوقات راننده های تاکسی می خواهند شما را متقاعد کنند که هیچ اتوبوس یا مینی بوسی به مقصد مورد نظر شما وجود ندارد، باور نکنید.
دیدنی های ایروان


قلعه اریبونی ایروان Erebuni

- یک موزه قلعه قدیمی و سه هزار ساله است و از دوران اروارتان تا کنون حفظ شده است.


میدان جمهوری ایروان، بخش غربی (قدیمی)

میدان جمهوری، حتما مربع اصلی را ببینید، اگر چه هرگز آن منظره و میدان بزرگ و کامل طبق ایده آقای تامانیان را پیدا نکرد، اما هنوز هم می تواند به عنوان بهترین نمونه معماری دوران شوروی به شمار رود. ساختمان های اولیه (خانه های دولتی، وزارت ارتباطات و هتل ماریوت) نمونه خوبی از معماری نئو کلاسیک با عناصر ارمنی هستند. ساختمان های بعد از دوره کمونیسم مانند ساختمان (وزارت امور خارجه و گالری هنر) تقلید مدرنیستی از نمونه های قبلی هستند.


خیابان شمالی ایروان

 این قسمت را از دست ندهید، خیابان شمالی فق برای عابرین پیاده و در سال 2008 باز شد، این خیابان، ساختمان اپرا و میدان جمهوری، دو مرکز مهم و اصلی شهر را به بهم متصل می کند. این خیابان را می توان یک پاسخ پست مدرن به معماری یونان پس از جنگ جهانی دوم دانست. این منطقه همراه با خیابان های سیتی نووا، خیابان تریان، خیابان تومانیان، و خیابان ابوویان به عنوان مناطق خرید و تفریحات معرفی می شود.


خانه اپرا ایروان

خیابان ابوویان - این ساختمان با تعداد اندکی دیگر، از ساختارهای معماری دوره های گذشته ارمنستان باقی مانده است. برخی از جواهرات مربوط به دوره هنر نوین و مدرن را می توان در حیاط خلوت آبوویان، نالبندیان و خیابان های هنریتووتیان پیدا کرد. اغلب آنها در شرایط بسیار نامناسب نگهداری می شوند.


ساختمان باشکوه "اپرا" مرکز هنری شهر ایروان است. 

این ساختمان احتمالا از روی ساختمان اپرا در شهر "درسدن" آلمان کپی برداری شده است، اما این ساختمان باید دوبرابر زیباتر از درسدن باشد، زیرا ساختمان اپرای ایروان دوطرفه است. یک طرف (ورودی به میدان آزادی) در محل تئاتر اپرا و باله است، در طرف دیگر خیابان منتهی به سالن کنسرت خاچطوری می باشد.


میدان آزادی ایروان 

میدان آزادی ایروان ادامه ساختمان اپرا است. در سمت شمالی میدان، خانه اپرا است، به دنبال یک پارک پر از کافه های هوای آزاد در غرب، از جنوب به خیابان شمالی، و در شرق به پارک دریاچه سوآن متصل می شود.


پارک دریاچه سوآن با مجسمه بحث برانگیز آهنگساز آرنو باباجانیان به پایان می رسد که در سال اول ساخت آن دو بار تغییر یافته بود. پارک دریاچه سوان معمولا میزبان نمایشگاه های مختلف هنری در هوای آزاد است.آبشار، پارک مجسمه و موزه کافسجیان ایروان

پارک مجسمه یک منطقه سبز کوچک در نزدیکی شمال اپرا است. مجسمه های بوترو و دیگر هنرمندان مشهور بین المللی پارک را تزئین می کنند. پارک خود بخشی از موزه کافسجیان و نسخه ارمنی گوگنهایم است.


قسمت اصلی موزه در قسمت آبشار است، یک دکور هنری از باغ های معلق بابل که در ارتفاع بسیار بلند ساخته شده است. این یک راه پله ی عظیم سفید است تا یکی از تپه های مشرف بر ایروان مرکزی بالا می رود و دارای جاهای سبز، چشمه ها و آبشارها است. سطح بالاتری از آبشارها، دیدنی و جذاب از کوه آرارات و پانورامای مرکزی ایروان را با سقف چند رنگی به نمایش می گذارد، طبقه اول، کتاب فروشی و موزه است.


خیابان ماشتوتس ایروان

یک بزرگراه هشت خطی در مرکز شهر ایروان است که مناطق دو طرف شهر را به هم متصل می کند. (نتیجه طرح استاندارد شوروی برای شهرهای آن زمان بوده است خیابان ماشتوتس، پروسپکت اصلی یا)


خیابان ماشتوتس به دلیل ترافیک سنگین (عمدتا حمل و نقل عمومی غیر سازمان یافته) بیش از حد پر سر و صدا است، اما قسمت ها نزدیک به اپرا خلوت تر است، میدان آزادی و اطراف آن مکان مورد علاقه مردم محلی برای مهمانی و جشن ها است.


در خیابان 2 ساختمان وجود دارد که به خوبی به آن توجه می شود، ساختمان ماتناداران و مسجد آبی.ماتناداران در ایروان
بزرگترین مجموعه نسخ خطی ارمنی در جهان و یکی از بزرگترین مجموعه ها در نوع خود در جهان "مجموعه ماتناداران" است. این نمایشگاه نمونه ای از بهترین آثار را انتخاب کرده و پرداخت هزینه اضافی برای دیدار از این مجموعه ارزشمند است. این ساختمان همچنین به اندازه یک تپه گود شده و می تواند یک حمله اتمی را تحمل کند.مسجد آبی ایروان

یک مسجد مسلمان شیعی است که در قرن 18 میلادی ساخته سده و یکی از چندین سازه باقی مانده است که (قبل از سکولاریزاسیون شوروی) جامعۀ مسلمان ایروان آن را ساخته اند.بازار سرپوشیده ایروان

این بازار محل عرضه محصولات تازه، خشک شده و میوه های محلی ایروان است.ایستگاه اصلی راه آهن ایروان

یک ساختمان نئو کلاسیک، نسخه کوچک از آسمان خراش های شوروی مانند دانشگاه ایالتی مسکو یا کاخ فرهنگ ورشو است.
ایستگاه مرکزی راه آهن ایروان دارای یک ستون بلند با ستاره ای بزرگ و محور تقارن است. ساختمان ایستگاه قطار با مجسمه "دیوید ساسون" تزئین شده است. دیوید ساسون (قهرمان اسطوره ای و حماسی ارمنی) است. پارک ها ی ایروان


پارک پیروزی و بنای یادبود ایروان

شامل مجسمه بزرگ مادر ارمنستان و همچنین برخی تجهیزات نظامی شوروی در آن نمایش داده شده است. در این پارک نمای زیبایی از شهر ایروان خواهید دید.


پارک عاشقان ایروان

قدیمی ترین پارک ایروان است.این پارک به تازگی با روش محوطه سازی ژاپنی و ترکیبی ازمعماری ارمنی بازسازی شده است. پارک عشاق ایروان اغلب میزبان نمایشگاه ها و کنسرت های هنری در فضای باز می باشد. بهترین مسیر دسترسی به این پارک مترو و ایستگاه "مارشال باقرامیان" است، به نظر می رسد پارک عشاق ایروان،بهترین نوع خود در سبک مدرن است.


پارک کودکان ایروان

یکی دیگر از بقایای زیبای برنامه ریزی شهری شوروی در ایروان است. پارک در سال 1937 افتتاح شده و در یک دره زیبا در کنار رودخانه هراسادان واقع شده و دارای یک راه آهن برای کودکان است. پارک در سال 2012 بازسازی شد، برای پیدا کردن پارک کودکان،شما نیاز به یک راهنمای محلی یا نقشه راهنما دارید.


فواره های موزیکال ایروان

از اوایل بهار تا اواخر پاییز هر شب نمایش فواره های موزیکال در جلوی گالری هنر در میدان جمهوری وجود دارد. این برنامه شامل موزیک کلاسیک، و همچنین جاز معاصر، راک و پاپ (ایالات متحده یا روسیه) است. معمولا از ساعت 10 صبح تا 11 شب برنامه ها اجار می شود و تماشای آن رایگان است.


موزه های ایروان

موزه خانه سرگئی پارجانوف، کارگردان مشهور سینما در اتحاد جماهیر شوروی. این موزه برای کلاژ های ویژه پاراجانوف و هنر شناخته شده است که همه آنها را دوست دارند و لذت می برند. این موزه حتی برای کودکان و نوجوان مفید است و توسط متخصصین و منتقدین هنری مورد قدردانی قرار گرفته است. بسیاری از جلسات رسمی سینمایی در سطح بالا در این موزه برگزار می شود. ورودی موزه حدود 2 یورو است.
موزه ساریان ایروان

اگر هنرهای تجسمی را دوست دارید و از رنگ های روشن لذت می برید، دیدار از موزه ساریان را به شما توصیه میکنیم.
موزه یک ساختمان 3 طبقه است، که در طول عمر هنرمند ساخته شده و به عنوان خانه و میراث پس از زندگی به کارهای هنری اختصاص داده است، بنابراین بیشتر قسمت های این موزه توسط خود هنرمند طراحی شده است.موزه هنر معاصر کافسجیان

موزه هنر مدرن کافسجیان یک موزه هنر مدرن و معاصر است که خانه ای به مجموعه ای از کارهای "جرارد کافسجیان " و دیگر هنرمندان معروف جهان اختصاص یافته است.آثاری از اندی وارهول، مارک چاگل، آرشیل گورکی و دیگر نام های بزرگ بر روی تابلوی این موزه دیده می شوند. این مجموعه درهنر شیشه گری بسیار غنی است و دارای قطعات بسیار زیادی لوسترها و چراغ های ساخت "سواروسکی" میباشد. سالن های نمایشگاه در روزهای هفته تا ساعت 5 بعدازظهر و در آخر هفته تا 8 باز است.گالری ملی ایروان

واقع در میدان جمهوری در ساختمان موزه تاریخ ملی قرار دارد. چندین طبقه پر از نقاشی، مجموعه نقاشی های ارمنی با کیفیت بسیار بالا وآثاری از روسیه و سایر کشورهای دیگر در این موزه موجود است.یادبود قتل عام ارامنه

موزه نسل کشی ارامنه و بنای یادبود آن در یک تپه بالای مرکز شهر ایروان قرار دارد. یک بنای بسیار عجیب و غریب که به قربانیان نسل کشی ارمنی اختصاص داده شده است و ارزش دیدن آن را دارد. در موزه نسل کشی، نقاشی هایی با نام ژنوسید به نام ژان جانسم، هنرمند فرانسوی است.موزه ایروان

تمام دوره های زندگی شهر ایروان از پنج هزار سال پیش تا امروز را بیان می کند. نقشه های باستانی و تصاویر شهر از دست رفته پیش از اتحاد جماهیر شوروی.موزه آثار چوبی ایروان

موزه نجاری و آثار چوبی ایروان برخی از مصنوعات در جامعه و فرهنگ ارمنی مانند(درب، مبلمان و مانند آن) و همچنین مجسمه های مدرن از چوب را نمایش می دهد.

کلیساهای شهر ایروان


کلیساها در ایروان از صبح تا اوایل شب باز هستند. هیچ هزینه ورودی دریافت نمی شود. اگر شما موفق به پیدا کردن کشیش بشوید می توانید از او بخواهید که به شما و هر چیزی (غیر ازلوازم شرارت و خشونت آمیز) که متعلق به شما است (از جمله دوستی و روابط شما) برکت دهد.


کلیسای کاتوقیکه ایروان

قدیمی ترین کلیسای زنده ایروان است. این یک کلیسا دارای یک ساختمان کوچک است که به سبک ارمنستان و معمولی ساخته شده است. کلیسای سنت گرگوری روشنگر ایروان

ساختمان این کلیسای پروتستان در سال 2001 به پایان رسید، آثار مقدس سنت گرگوری ارمنی ها در سال 2001 از کلیسای واتیکان به کلیسای جامع سنت گرگوری عودت گردید. این ساختمان غول پیکر نمونه ای از معماری کلیساهای سنتی ارمنی است.


در این کلیسا به مناسبت نام و لقب "سنت گرگوری روشنگر" هیچ شمعی وجود ندارد. شمع خانه یک ساختمان جداگانه در کنار آن است. این مجموعه همچنان به طور قابل توجهی ناتمام است. کلیسای سنت گرگوی در نزدیکی میدان جمهوری است و از آنجا قابل مشاهده می باشد.کلیسا و اقامتگاه سنت سرژیز ایروان

این کلیسا تقریبا در مرکز شهر ایروان و در یک دره زیبا کنار رودخانه هرازدان قرار دارد. از روی پل پیروزی نمایی زیبا از کلیسا و محیط اطرافش به چشم می خورد (ساختمان این کلیسا در دوره های مختلف و در طول سال های سلطه شوروی و حکومت سکولاریزاسیون ساخته شده است. 
کلیسا همیشه شلوغ است معمولا بسیاری از جوانان علاقه من به سنت سرژیز نیز وجود دارند (سنت سرژیز یا سنت سرجیوس در کلیساهای غربی) قدیس مورد علاقه جوانان و عاشقان است.کلیسای سنت آستواتساتسین ایروان

این کلیسا، نمونه ای زیبای از معماری قرن 18 میلادی است و در سال های اشغال شوروی آن را ویران کردند. به دلیل مرگ ناگهانی سرمایه گذار، مجتمع کلیسا هرگز پایان نیافت. راحت ترین راه برای رسیدن به کلیسا، استفاده از فونیکولار(تله کابین کابلی) است. این یک تجربه ویژه است. کلیسا در تقاطع خیابان های نالبندیان و چارنتز، بخش نورک شهر ایروان قرار گرفته است.
جاذبه های دیگر شهر ایروان

کارخانه آبمیوه آرارات، قدیمی ترین کارخانه ارمنستان و ارائه دهنده انواع نوشیدنی هاست، برای دیدن این کارخانه تورهای گردشگری وجود دارند.


پارک آبی ایروان که در تابستان محبوب مردم محلی است.


رستوران لاته لی یر و آنتیک های روسی.

دنیای شگفت انگیز زیرزمینی "لوون"، ببینید چه اتفاقی افتاده که لوون قصد دارد تا برای همسرش انبار ذخیره سازی سیب زمینی بسازد، ازدیدنش ناامید نمی شوید.


چه کارهایی در ایروان انجام دهیم؟

در اولین روز رسیدن به یکی از تورهای پیاده روی شهر ایروان بروید. این تور 2.5 ساعته در مرکز شهر است که در آن معماری، تاریخ، هنر، آشپزی و غیره را خواهید دید.


برای طرفداران موسیقی، تماشای اپرا یا ارکستر موسیقی یا دیدار از یک گروه رقص ملی می تواند لذت بخش باشد. یک شب را در یکی از کافه های اطراف پارک اپرا بگذرانید. شب پیاده روی کنید و ایروان را تماشا کنید.


در تابستان شب های ایروان خنک است می توانید در میان مردم محلی و در پارک پاپلاووک و فواره چدنی آن ساعاتی را سپری کنید. برای تماشای مهمانی های محلی، از یکی از رستوران های کنار رودخانه هرازدان.


کباب ها، غذاها و نوشیدنی های ارمنی را از دست ندهید! منظره های های عالی از شهر ایروان و کوه آرارات در بلندی های ایروان یافت می شود. به داخل پارک پیروزی بروید، از آب نبات های پنبه ای میل کنید و بر چرخ و فلک چرخنده سوار شوید.


پیاده روی در آخر هفته و تماشای بازارهای محلی و تماشای فرش، سوغات، نقاشی، لوازم حیوانات خانگی و مواد شیمیایی، این بازار در فضای باز ظاهرا همه چیز را دارد.


یک کنسرت در پارک عشاق و یک نمایشگاه هنری در پارک دریاچه سوان یا پارک های دیگر می تواند زمان شما را ارزشمند نماید. یک شب در میدان جمهوری و تماشای فواره های موزیکال بگذرانید. اسکی روی یخ با بسیاری از مردم محلی در دریاچه سوان (کنار مجسمه اپرا) در طول ماه های زمستان.


روش های پزشکی ایروان و برخی از درمان های پزشکی جهان به دلیل پایین بودن قیمت بخ توریست ها ارائه می شود. شایع ترین درمان ها و اعمال پزشکی در ایروان عمل جراحی قلب، درمان های باروری، عمل بینی، حذف مو و جراحی چشم لیزر است که در ارمنستان ارزانتر از کشورهای دیگر است.
رویدادهای ارمنستان

جشن "وارداوار" در حقیقت تعطیلات وجشن بومی آب است (در حال حاضر یک تعطیلات کلیسا). وارداوار، یک جشن تابستانی است که توسط تقریبا همه مردم، بزرگ و کودک به طور یکسان از آن لذت می برند، در این جشن مردم آب را بر روی همدیگر میریزند. این جشن در چند پارک برگزار می شود.Trndez

جشن ترندز مانند چهارشنبه سوری ایرانیان است. این جشن در 13 فوریه انجام می شود. برپایی آتش در هر خانه و حیاط دیده می شود، افراد به آرامی آواز می خوانند و جوانان از روی آتش می پرند.تولد ایروان

مراسم تولد شهر ایروان در شنبه دوم هر اکتبر جشن گرفته می شود. این معمولا یک رویداد بزرگ است و مرکز شهر ایروان برای عابرین پیاده اختصاص می یابد و عبور ماشین ممنوع می شود.


بسیاری از مکان ها در سراسر ایروان برای نمایش تئاتر یا موسیقی برنامه ای دارند (معمولا موضوعی - اقلیت های قومی، عامیانه، جاز، سنگ، پاپ، کلاسیک و غیره) نقطه اوج مراسم در میدان جمهوری خواهد بود.


ARvesT Expo

جشنواره بین المللی سالانه هنرهای بصری بین المللی که در ماه مه و در گالری ملی برگزار می شود. جشنواره سینمایی "زردآلوی طلایی" ایروان، که یک جشنواره فیلم بین المللی است و معمولا در ماه جولای برگزار می شود. ارامنه به آن افتخار میکنند.جهت خرید بلیط لحظه آخری ایروان به سایت سالواتراول مراجعه نمایید : stkt.ir

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

مشهد مقدس


جاذبه های گردشی شهر مشهد مقدس :


1. پارک کوهسنگی مشهد مقدس

پارک کوهسنگی جزو شناخته شده ترین و خاطره انگیزترین جاذبه های مشهد است. به دلیل وجود دو کوه سنگی در این مکان ، به آنجا کوهسنگی میگویند. این مکان در زمان شاه محلی برای خوش گذرانی ثروتمندان بوده است ، این پارک یکی از زیباترین پارک های ایران و دومین پارک بزرگ مشهد بعد از پارک ملت است.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - بزرگراه کلانتری، بلوار برادران خلیلیبلیط مشهد مقدس


2. باغ وحش وکیل آباد مشهد مقدس

این باغ وحش در جنوب غربی مشهد و کنار پارک جنگلی وکیل آباد واقع شده که دارای حیوانات علف خوار،گوشت خوار ، آبزی ، خزندگان و انواع پرنده هاست. مساحت آن 4 هکتار و در تاسیس آن در سال 1359 بوده است.


*آدرس*خراسان رضوی - مشهد مقدس - کنار کوهستان پارک شادیبلیط لحظه آخری مشهد


3. پارک طبیعی هفت حوض مشهد مقدس ( دره هفت حوض)

این پارک طبیعی و بسیار زیبا یکی از جاذبه های پر طرفدار مشهد است که در میان کوههای خلج قرار گرفته و دارای 7 حوضچه ی بکر طبیعی و صخره هایی چشم گیر است. مساحت آن 570 هکتار می باشد.


*آدرس*خراسان رضوی - مشهد مقدس - 7 کیلومتری مشهد


بلیط چارتر مشهد


4. پارک ملت مشهد

پارک ملت مشهد بزرگترین و قدیمی ترین پارک در مشهد مقدس است که تاریخ احداث آن در سال 1343 بوده و مساحت آن 720 هزار متر مربع می باشد. 


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - 10 کیلومتری مسجد گوهرشاد، ضلع شمال غربی میدان ازادی


تهیه بلیط مشهد


5. بازار رضا مشهد مقدس

بازار سنتی رضا از معروف ترین بازار های مشهد است که دارای انواع سوغاتی های مشهد، انواع عقیق ، عطریات ، زعفران ، مهر و سجاده ، نبات ، پوشاک ، شیرینیجات و ... است. تاریخ ساخت آن 1354 است و د ارای 1711 واحد تجاری میباشد.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - بین میدان هفده شهریور و فلکه آب، خیابان سلیمان خاطر


سفر به مشهد


6. باغ گیاه شناسی مشهد

باغ گیاه شناسی مشهد دارای قسمت های گوناگونی از جمله قطعه آموزشی و نمایشی، باغ گل رز، مجموعه گیاهان رویشی ایران ، باغ میوه های بومی ایران و ... است. مساحت آن 25 هکتار است و جزو بزرگترین باغ های گیاه شناسی ایران است.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - بلوار جمهوری


جاذبه های مشهد


7. پارک علمی پروفسور بازیما مشهد مقدس

این پارک علمی بزرگ مشهد یکی از منحصر به فرد ترین پارک های علمی ایران است که فعالیت آن در موضوعات زمین شناسی ، زیست شناسی و نجوم است. وقتی وارد این پارک میشوید گویی دارید کتابی درباره پیدایش جهان میخوانید. مساحت آن 2100 متر مربع است.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - بلوار خیام شمالی، مجموعه گردشگری سپاد، مجتمع وصال، طبقه 4+


سفرنامه مشهد مقدس


8. شهربازی پارک ملت مشهد مقدس

این شهربازی که در سال 1351 احداث شده است یکی از بزرگ ترین شهربازی های ایران است و چرخ و فلک آن مرتفع ترین چرخ و فلک خاورمیانه و هجدهمین در دنیاست !


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس ، بزرگراه آزادی


شهر بازی مشهد


9. پارک وکیل آباد مشهد مقدس

پارک وکیل آباد مشهد با قدمتی 50 ساله و کلکسیونی از درختان کاج ، چنار و سرو جزو محبوب ترین پارک های ایران است. در سال 1348 احداث شده و مساحت آن 259659 متر مربع است. شهربازی پارک شادی و باغ وحش هم در نزدیکی این پارک واقع شده‌ اند.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - انتهای بلواروکیل آباد، نزدیک کوهستان پارک شادی


هتل های مشهد10. باغ موزه نادری مشهد مقدس

آرامگاه نادرشاه در باغ موزه نادری مشهد واقع شده است، این مجموعه در سال 1342 توسط هوشنگ سیحون طراحی و ساخته شد. باغ موزه نادری دارای دو سالن موزه نیز میباشد که یکی از آنها موزه اسلحه ودر دیگری آثار مربوط به دوران نادرشاه موجود میباشد.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - خیابان شیرازی ، آرامگاه نادر شاه افشار


دیدنی های مشهد11. شهربازی سرزمین عجایب مشهد مقدس

شهربازی سرزمین عجایب مشهد مناسب کودکان، اگر هنگام خرید کردن نگران خسته شدن کودکتان هستید ، می توانید او را به شهربازی برده و خودتان با خیال آسوده به خریدتان برسید !


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - بلوار خیام شمالی، پاساژ بزرگ الماس شرق


بلیط ارزان مشهد12. پارک ارم مشهد

یکی از جاذبه های گردشگری مشهد پارک ارم است. این پارک شامل زمین ورزشی بانوان و انواع وسایل بازی کودکان است. مساحت آن 17 هکتار و سال ساخت آن 1386 است.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - گلشهر، بلوار شهید اوینی


سفر ارزان به مشهد13. بند گلستان

سد یا بند گلستان که در فاصله 8 کیلومتری شهر مشهد واقع شده یکی از جاذبه های توریستی استان خراسان به شمار میرود و برای کسانی که علاقه به قایق سواری دارند مکان مناسبی است. احداث آن به دوران تیموری برمی گردد.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - 8 کیلومتری غرب مشهد، بعد از پارک جنگلی وکیل آباد، بر روی رودخانه گلستان


تور داخلی مشهد14. خانه تاریخی حاج ملک مشهد مقدس

بنای تاریخی حاج ملک در مشهد مقدس متعلق به اواخر دوران قاجار بوده است. مساحت آن 1659 متر مربع و در اوایل قرن چهاردهم شمسی ساخته شده است. اکنون در این مکان فعالیت های فرهنگی هنری انجام میشود. اگر به آثار تاریخی علاقه مند هستید حتما از این بنا دیدن فرمایید.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - خیابان امام خمینی، بین سه راه دارایی و میدان ده دی


بلیط هواپیما مشهد

 

15. غار مغان

یکی از جاذبه های مهیج استان خراسان رضوی غار مغان است ، قدمت این غار به 100 میلیون سال پیش برمیگردد و فاصله آن از شهر مشهد 75 کیلوتر است. این غار در جنوب روستای مغان واقع شده و توصیه ما به شما این است که بدون راهنما از آن دیدن نفرمایید.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - 35 کیلومتری مشهد، جنوب روستای مغان


غار مشهد


16. پارک وحدت

بزرگترین پارک مشهد پارک وحدت نام دارد که دارای امکانات فراوانی از قبیل : فضاهای سبز ، دریاچه ، آبشار ، زمین های ورزشی ، سکوهای تنیس و ... میباشد. مساحت آن 20 هکتار است و در شرق شهر مشهد قرار دارد.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - بلوار وحدت


پارک مشهد17. سیرک بین المللی کاردینالی

سیرکی متفاوت و مهیج در ابتدای جاده شاندیز مشهد در انتظار شماست. با هنرنمایی هنرمندان پرتقالی ، هلندی ، فرانسوی ، کنیایی و ایرانی.


*آدرس* خراسان رضوی - مشهد مقدس - ابتدای جاده شاندیز، روبروی موج های خروشان
سیرک مشهدجهت خرید بلیط ارزان قیمت مشهد مقدس به سایت سالواتراول مراجعه نمایید و به راحتی بلیط هواپیما رزرو کنید.نمایندگی hp  / کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ  /  بلیط گرجستان  /  بلیط لحظه آخری نجف  /  تور گرجستان  / تور تفلیس / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

گرجستان


اطلاعات کامل سفر به گرجستان

 

به زبان گرجی: საქართველო، Sakartvelo

 

گرجستان در اروپای شرقی است.

 

گرجستان در ساحل شرقی دریای سیاه قرار دارد و به جنوب روسیه و شمال ترکیه، ارمنستان و آذربایجان وصل است.

 

گرجستان بخشی از اروپای شرقی است که مرز این قاره با آسیا را در بر می گیرد.

 

گرجستان تقریبا به اندازه استان یزد است و در عرض جغرافیایی کشورهایی مانند بلغارستان، فرانسه و نیویورک قرار دارد.

 

گرجستان دارای مقادیر منحصر به فرد از تنوع زیستی و طبیعی است.

 

گرجستان ترکیبی قابل توجهی از مناظر طبیعی کوهستانی و آبهای سطحی را شامل می شود، از قله های بلند کوه تا دره ها و سواحل دریای سیاه.

 

گرجستان کشوری در حال توسعه است اما به سرعت در حال بهبود و ارتقائ سطح زندگی است.

 

گرجستان دارای سطح بسیار پایین در زمینه جرم و فساد است.

 

از اواسط سال 2000 تا کنون، زیرساخت های گردشگری گرجستان به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است و تعداد گردشگران بازدید کننده از دریای سیاه نیز چندین برابر افزایش یافته است.

 

 مناطق گرجستان

 

آشنایی با گرجستان

 

گرجستان دارای یک فرهنگ متمایز و یک تاریخ غنی است که می تواند از دوران قدیم کلاسیک و فراتر از آن باشد.

 

باستان شناسان، قدیمی ترین آثار شناخته شده از تولیدات کشاورزی و انگور و مشتقات آن را، مربوط به 8000 سال قبل از میلاد، در گرجستان را یافته اند.

 

با توجه به سابقه طولانی گرجستان در زمینه باغداری، انگور یکی از نمادهای ملی گرجستان است، معماری و دکوراسیون قرون وسطایی، حکاکی و نقاشی های تزئینی، حتی حروف الفبای فعلی، با اشکال شکل خاص خود، به نظر می رسد مانند حلقه ها و پیچ و تاب و انگور باشد.

 

مردم گرجستان دارای فرهنگ متمایز هستند، گرجی ها با روس ها، ترک ها و یونانیان ارتباط ندارند، و هیچ ارتباط قومی و زبانی با ملل دیگر که آنها را احاطه کرده اند ندارند.

 

نظریه های علمی وجود دارند که گرجستان را به ساکنان باسک و کورسیک در جنوب غربی اروپا پیوند می دهند، اما شواهد قطعی در مورد این وجود ندارد.

 

برای قرن ها، گرجی ها در مبارزات قدرت علیه بزرگترین امپراتوری های جهان (روم، مغول، بیزانس، ایران، عثمانی و روس) جنگیده و مغلوب شده اند، اما با این وجود آنها توانسته اند هویت خود را حفظ کنند.

 

با توجه به این تاریخ طولانی، گرجستان با تعداد زیادی از آثار باستانی، صومعه ها و سایت های میراث جهانی یونسکو پوشیده شده است که از جنگ ها و ناهنجاری های زیادی جان سالم به در برده اند.

 

اکثریت گرجی ها مسیحی ارتدوکس شرقی هستند که شامل یونانی، روسی و دیگر ادیان اروپایی است. صرف نظر از روسیه، گرجستان تنها کشور مسیحی ارتدوکس در منطقه است (بر خلاف باور عمومی، ارمنستان هم دارای مذهب ارتدوکس شرقی است ولی کلیسای جداگانه ای برای خود دارد).

 

فرهنگ گرجستان به شدت تحت تأثیر مسیحیت قرار دارد، اما مردم گرجستان به همان اندازه که مسیحی هستند به ادیان دیگر نیز احترام می گذارند.

 

بخش بزرگی از گرجی های مذهبی، عمدتا ایمان خود را نمایشی دانسته و به مناسک و شعائر مسیحیت همچنان پایبند هستند و به دلایل تاریخی و فرهنگی بعنوان مردمانی مسیحی شناخته می شوند.

 

اکثریت مردم گرجستان تنها در موارد خاص به کلیسا می روند و تعطیلات مذهبی بیشتر در مورد جشن ها و حفظ سنت های دینی است.

 

بسیاری از تابو های مذهبی در گرجستان عمومیت یافته اند، اما به طور گسترده و در حریم خصوصی، فرهنگ ملی و پیچیده گرجستان و هنجارهای محلی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

منبع دقیق نام گرجستان هرگز شناخته نشده است، اما تعداد زیادی از نظریه های مربوط به مبدا آن وجود دارد. بعضی از آنها منشأ اسم گرجستان را محبوبیت "سنت جورج" در میان گرجی ها توضیح داده اند (سنت جورج نماد ملی گرجستان نیز شناخته می شود).

 

دیگران نام گرجستان را به کلمه یونانی γεωργός ("کشاورزی") یا برخی به ریشه های زبان فارسی پیوند می دهند. مردم گرجستان معمولا به شما می گویند که این نام مربوط به "سنت جورج" است، زیرا این توضیح نزدیک ترین توضیح به قلب آنهاست.

 

 

تاریخ گرجستان


مرور تاریخی گرجستان

 

دوره های کلاسیک و قرون وسطی:

در اسطوره های یونانی، سواحل غربی گرجستان خانه "پشم طلایی" معروف است که جیسون و آرگونات به دنبال آن بوده اند.

 

استفاده از پشم گوسفند طلایی در اسطوره ها، به فعالیت های باستانی گرجستان بر میگردد که در آن دوره باستانی با استفاده از الک و غربال هایی که از پشم ساخته می شده، برای غربال کردن گرد و غبار طلایی که از رودخانه های به دست می آمده استفاده می کرده اند.

 

گذشته از روابط گرجی ها با یونانیان باستان، سلسله پادشاهی های مختلف در گرجستان با دولت های رومی متحد بوده اند.

 

در قرن چهارم، یک زن رومی یونانی زبان به نام "سنت نینو" که یک نوادگان سنت جورج بود، مسیحیت را در گرجستان نشر داد و منجر به تبدیل گرجستان به یک دولت پادشاهی مسیحی شد.

 

تبدیل شدن گرجستان به یک کشور مسیحی در آن زمان، به معنای آن است که سردمداران گرجستان، به جای تکیه بر امپراتوری های مسلمان در نزدیکی خود (ترکیه و ایران)، به فرهنگ و دین اروپا و غرب متکی شدند.

 

در قرن بیست و یکم، مناطق مختلف گرجستان متحد شدند تا کشور گرجستان را تشکیل دهند، آنچنان که در قرن 12 و 13، گرجستان مستقل و کاملا گرجی بود و آن دوره همواره به عنوان عصر طلایی گرجستان شناخته می شود.

 

دوره طلایی گرجستان، توسط شاه "دیوید سازنده"، پسر جورج دوم و ملکه هلنا، با جنگ و پیروزی بر ترک ها شروع شد.

 

در طول این زمان، نفوذ گرجستان از جنوب اوکراین در اروپای شرقی به دروازه های شمالی ایران گسترش یافت. گرجستان همانند یونان متحد خود، در قرون وسطی به نوعی دروازه بان اروپا بود، که یک کشور محصور و بزرگ بود، در همین دوره بود که بسیاری از حمله های اسلامی به گرجستان اتفاق افتاد.

 

در پایان قرون وسطی، گرجستان به دلیل تداخل مداوم مغول ها و سایر مردم عشایر به تدریج از بین رفت و شکست خورد. مغول ها توسط جورج پنجم اخراج شد.

 

وضعیت جغرافیایی گرجستان بعد از سقوط قسطنطنیه بدتر شد، به این معنی که گرجستان بعد از آن توسط کشورهای مسلمان ترک، فارس و سایر اقوام مسلمان از جنوب و غرب و شرق محصور شد.

 

گرجستان در نهایت تجزیه شد و به ترتیب اجازه داد ترکیه و ایران مناطق غربی و شرقی گرجستان را در اختیار بگیرند.

 

 گرجستان قدیم


قرن هجدهم و نوزدهم در گرجستان

 

از اواسط قرن هجدهم، حاکمان در هر دو پادشاهی غربی و شرقی گرجستان بارها و بارها از قدرت های بزرگ اروپایی درخواست کمک کردند اما فایده ای نداشت.

 

پادشاه واختانگ، ایالت شرقی گرجستان فرستاده خود، صبا اوربلیانی را به فرانسه و نزد دولت های پاپ فرستاد، برای درخواست کمک به گرجستان، اما هیچ چیز قابل ملاحظه ای دریافت نکرد. کمبود کمک های غربی گرجستان را در معرض خطر قرار داد، طوری که تحت فشار ارتش عثمانی قرار گرفت، هر دو واختانگ و اوربلیانی در نهایت مجبور به پذیرفتن پیشنهاد حفاظت نزد "پتر کبیر" روسیه شدند و فرار کردند.

 

گرجستان امروز، جریان مأموریت دیپلماتیک اوربلیانی و مراجعه او به فرانسه را تبدیل به یک تمثیل از عدم تاثیر درخواست کمک از غرب می داند.

 

در سال 1783 گرجستان پیمان بحث برانگیز "گئورگیوسکی" را با امپراتوری روسیه امضا کرد. این معاهده به رسمیت شناختن پیوند مسیحیت ارتدوکس بین دو ملت، گرجستان و روسیه را به عنوان حمایت دوکشور از یکدیگر می دانست، در حالی که این معاهده تضمین می کرد که تمامیت ارضی گرجستان و ادامه سلسله پادشاهی گرجی برقرار بماند.

 

با وجود وعده ها، روسیه این موضوع را به نکرد و گرجستان را در برابر حملات خارجی کمک نکرد و در عوض قطعه ای از گرجستان را به به سرزمین خود ملحق نمود.

 

روسیه کلیسای ارتدوکس گرجستان را تا اندازه اسقف اعظم روسیه تنزل داد و همچنین سلطنت گرجستان را به سطح نجیب زاده روسی کاهش داد.

 

گرجستان به سرعت به سرزمین های خانواده سلطننتی روسیه تبدیل شد، بعضی از اعضای خانواده سلطنتی روسیه که مشکلات تنفسی داشتند، آب و هوای پاک گرجستان را گرامی داشته و به آنجا مهاجرت کردند.

 

 

کشور گرجستان

 

قرن بیستم در گرجستان

گرجستان گرچه بیش از یک قرن تحت امپراتوری روسیه زندگی کرده بود، در سال 1918، اولین جمهوری مدرن خود را با حمایت نظامی ارتش آلمان و بریتانیا تاسیس کرد. روسیه، با این حال، به زودی گرجستان را تبدیل به یک کشور خنثی کرد، که منجر به خروج نیروهای انگلیسی از کشور شد. هنگامی که آلمان و بریتانیا از گرجستان خارج شدند، چند ماه بعد روسیه با حمله به گرجستان و ملحق نمودن آن به امپراطوری کمونیستی خود، شوروی سابق را گردهم آورد.

 

در دوران اتحاد جماهیر شوروی، گرجستان به دست پسر خود، یوسپ استالین (اهل گرجستان) دیکتاتوری که ده ها هزار نفر را مجروح و اعدام کرد، سرکوب وحشتناکی را متحمل شد. اما این دوره نیز با تغییرات بزرگی همراه بود. گرجستان به یکی از جمهوری های مهم اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شد.

 

گرجستان که به دلیل طبیعت مهربان و بخشنده اش، مشهور به دارابودن منابع آبگرم و اسپا، استراحتگاه، غذا و تاکستانهای بزرگ انگور است، برای اتحاد جماهیر شوروی به مقصد مهم توریستی و گردشگری تبدیل شد. گرجستان پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991، استقلال خود را اعلام کرد، اما با قیمت سنگین.

 

جدایی طلبان طرفدار روسیه در آبخازیا و اوستیای جنوبی جنگ های جدایی طلبانه را به راه انداختند و بیشترین سالهای دهه 1990 گرجستان در هرج و مرج و جنگ داخلی بسر می برد.

 

 بلیط گرجستان


قرن بیست و یکم و گرجستان

 دوران آشفتگی گرجستان پس از انقلاب رز در سال 2003 به پایان رسید و گرجستان با تلاش های متعدد رئیس جمهوری وقت "میکائیل ساکاشویلی" اصلاحات عمده دموکراتیک و اقتصادی را با هدف ادغام با سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و نهاد های مختلف اروپا انجام داد.

 

روابط گرجستان با روسیه همسایه شمالی، از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی همچنان گرم بود ولی از اوایل دهه 2000 روابط شروع به سرد شدن کرده و در نهایت منجر به یک درگیری مدنی شد که گرجستان اکثر کنترل نظامی و اداری خود را از آبخازیا و اوستیای جنوبی از دست داد.

 

 

گرچه پس از انقلاب رز، پیشرفت قابل توجهی حاصل شده است، اما گرجستان همچنان یک کشور با مشکلات سیاسی متعدد است و همچنین مشکلاتی در مسائل اقتصادی و اجتماعی دارد. 


در سال 2014، ساکاشویلی از سوی دولت جدید گرجستان به اتهام چندین جرم جنایتکار اعلام شد و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت که او تمام آنها را رد می کند و به عنوان انگیزه سیاسی به آن اشاره می کند. از آن زمان، ساکاشویلی به اوکراین گریخت و اگر به گرجستان مراجعت کند، محکوم شده و تحت تعقیب قرار می گیرد، او غیابا به 11 سال زندان محکوم شده است.

 

در اوایل سال 2010، حزب بیدزینا ایوانیشویلی، «رویای گرجستان»، پس از شکست دادن حزب ساکاشویلی در انتخابات اخیر مجلس پیروز شد و تا امسال (2018) این حزب از نیروهای اصلی در جو سیاسی گرجستان است. اینکه دولت گرجستان، تا چه حد کشور را بهتر می کند و روابط خود را با روسیه اصلاح می کند کاملا نامشخص است.

 

 درباره گرجستان

 

مناطق گرجستان

 

استان کارتلی

مرکز قلب گرجستان، مرکز فرهنگ گرجستان شرقی و مرکز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ملی است. استان کارتلی، جایگاه بسیاری از اهداف مهم مانند تفلیس، متسختا، گوری و کازبگی است.

 

 

منطقه ریونی

ریونی، مرکز غربی گرجستان و مرکز قدیم پادشاهی کلختی، سرزمین پشم طلایی است، ریونی امروزه مرکز نگهداری آثار باشکوه باستانی ثبت شده در یونسکو و مناظر کوهستانی فوق العاده و دو منظقه معروف راچا و ایمرتی است.

 

 

کاختی

استان کاختی منطقه تاکستان های معروف گرجستان، با آب و هوای نسبتا خشک، پر از دره ها، کلیساهای زیبا، صومعه ها و تاکستانهاست.

 

 

جنوب غربی گرجستان

مرکز تفریحی ساحلی گرجستان، از جمله دومین شهر بزرگ گرجستان باتومی است.

 

 

شمال غربی گرجستان

منطقه ای مملو از مناظر متنوع، مراتع بلند و نواحی پست در غرب تا بلندترین قله از کوه های اروپاست.

 

 

سامتسخته و جاواختی

غارهای باستانی "واردزیا" و صومعه صخره ای "ساپارا" در این منطقه هستند، همچنین این منطقه شامل بسیاری از جمعیت ارمنی در گرجستان است

 

 

مناطق مورد اختلاف (آبخازیا و اوستیای جنوبی)

مناطق مورد مناقشه آبخازیا و اوستیای جنوبی،امروزه دیگر تحت کنترل دولت مرکزی گرجستان نیستند؛ آبخازیا یک شبه جزیره زیبا و ساحلی و دارای جزایر آتشفشانی است، در حالیکه اوستیای جنوبی در کوه های قفقاز بزرگ است.

 

این دو منطقه تحت اشغال روسیه واقه شده و مسافر کمتری به دلیل خطرات آن و همچنین شرایط کوهستان دارد. هر دو منطقه توسط مرزبانان روسیه کنترل می شوند.

 

 

هتل گرجستان

 

شهرهای گرجستان

 

تفلیس

تفلیس پایتخت و متنوع ترین شهر گرجستان است، تفلیس نه تنها سرمایه کشور بلکه مرکز ملی است که تقریبا یک سوم کل جمعیت گرجستان را شامل می شود. تفلیس یک ترکیب جالب از ساختمان های قدیمی و جدید است.

 

باتومی

دومین شهر بزرگ گرجستان، مخلوطی از ساختمان های کلاسیک در برابر آسمان خراش ها و درختان نخل در ساحل دریای سیاه است.

 

بورجومی

شهری کوچک و زیبا با آب معدنی معروف، یک پارک ملی و یک عمارت تابستانی سلسله رومانف روسیه

 

کوتایسی

سومین شهر بزرگ گرجستان و پایتخت تاریخی قوم کولختی باستانی است که جزو آثار باستانی یونسکو قرار دارد.

 

متسختا

پایتخت تاریخی گرجستان، مرکز کلیسای ارتدوکس گرجستان و یکی دیگر از سایتهای ثبت شده در میراث جهانی یونسکو ودر نزدیکی تفلیس است.

 

آخالتسیخه

مرکز کوچک منطقه سامتسخه و جاواختی و در نزدیکی دو مقصد گردشگری محبوب: واردزیا و صومعه صخره ای ساپارا قرار گرفته است.

 

سوخومی

مرکز آبخازیا و یک ساحل زیبا در برابر کوه هاست اما از جنگ و تحریم اقتصادی رنج می برد.

 

تلاوی

مرکز استان کاختی و مرکز تاکستان های معروف گرجستان و قلعه ها و آثار باستانی زیادی است.

 

 

مراکز خرید گرجستان


مقاصد دیگر گردشگری در گرجستان


پیست اسکی باکوریانی

پیست اسکی که در بازی های المپیک زمستانی استفاده شده و مهم ترین مقصد اصلی اسکی در جنوب کشور است.

 

بزرگراه نظامی گرجستان

جاده ای که در امتداد مناظر کوهستانی قفقاز و خطوط راس کوههای سر به فلک کشیده از تفلیس تا شهر ولادی قفقاز در روسیه کشیده شده و گاهی اوقات به عنوان "بزرگراه تهاجم" شناخته شده است.

 

تاکستان های کاختی

به ویژه کارگاه "شاتو موکرانی" که بجای مانده از قرن نوزدهم است، و املاک"تسیناندالی" و کارخانه های دیگر واقع در اطراف سیقناقی.

 

کوه کازبگ

یکی از بلند ترین کوه های اروپا، همچنین کلیسای "گرگتی" در بالای تپه ای در نزدیکی کوه کازبگ است.

 

صومعه داویت گارجا

صومعه ای که با نقاشی های زیبا در بالای یک کوه و در نزدیکی آذربایجان واقع شده است.

 

پیست اسکی پاسانائوری

اصلی ترین پیست اسکی در کوه های قفقاز بزرگ در گرجستان و در کنار بزرگراه نظامی گرجستان و در نزدیکی شهر کازبگی است.

 

روستای شاتیلی

یک روستای کوهستانی در نزدیکی مرز با روسیه است. این روستا در یک دره عمیق بنام " آرقونی" و در ارتفاع حدود 1،400 متری واقع شده است، یک مجتمع منحصر به فرد از قلعه های مدرن و خانه های محکم از سنگ و ملات است.

 

سوانتی علیا

بالاترین منطقه مسکونی در اروپا، در اطراف منطقه "مستیا" قرار دارد، قلمرو اسرار آمیز قوم "سوان" و یک سایت ثبت شده به عنوان میراث جهانی یونسکو است

 

مازری

روستای کوهستانی در سوانتی، که توسط یک منظره باشکوه آلپی و آبشارهای بزرگ احاطه شده است.

 

واردزیا

یک صومعه غار، مربوط به قرن دوازدهم و مشرف به یک دره بزرگ رودخانه است.

 

اپلیسیتسیخه

یک شهر سنگی 3600 ساله که مرکز بزرگ منطقه ای ادیان بت پرست، پیش از مسیحیت بوده است.

 

 

کوهستان گرجستان


سفر به مناطق کوهستانی در گرجستان

 

برای رفتن به مناطق دور افتاده گرجستان (به عنوان مثال، دوشتی، خوسورتی و غیره) که اغلب صعب العبور هستند، تا جایی که ممکن است از خدمات شرکت های توریستی، اتوبوس و تاکسی و امکاناتی که در اختیار شما قرار می دهند استفاده کنید. اما بعضی مواقع ادامه سفر فقط پیاده ممکن است.

 

برای رفتن به مقصد خود اگر لازم شد حتی سوار بر یک کامیون حمل و نقل کالا شوید یا یک جیپ را استخدام کنید. گرفتن یک کامیون مستلزم آن است که شما در برنامه سفر خود انعطاف پذیر باشید. استخدام یک جیپ واقعا می تواند به دلیل هزینه های بالای ناشی از کمبود سوخت در مناطق دور افتاده بسیار گران باشد. برای کسب اطلاعات در مورد هر یک از گزینه ها، در ایستگاه اتوبوس یا بازار مرکزی آخرین شهر، و از بومیان آنجا نحوه رفتن به مقصد بعدی را سوال کنید.

 

 

 

مکالمه با مردم گرجستان

برای طرفداران زبان، زبان گرجی و گویش های آن چیزی شگفت انگیز و جالب است. با این حال، زبان گرجی برای اغلب افراد بعنوان یک کابوس تلقی می شود. زبان گرجی به هیچ وجه شبیه به زبان هایی که در خارج از گرجستان صحبت می کنند نیست.

 

برای اکثر خارجی ها، نه تنها تعداد زیادی حروف جدید در زبان گرجی وجود دارد، بلکه تعدادی از حروف گرجی نیز با دو صدای پیوسته شروع می شوند.

 

در زبان گرجی این امکان وجود دارد که یک کلمه با هشت حرف بیصدا درکنار هم ترکیب شود و یا یک کلمه بعنوان یک جمله استفاده شود و یک معنای بلند داشته باشند، بعنوان مثال کلمه "vprtskvni - ვფრცქვნი" به معنی "من ضعیف هستم. به یاد داشته باشید که تعدادی حروف همخوان و همصدا در گرجی وجود دارد، و در زبان گرجی صداهای خاصی وجود دارند که فقط خود گرجی ها می توانند تفاوت آنها را متوجه شوند.

 

 

مذهب گرجستان


کلیساهای گرجستان

گرجستان برای کلیساهای ارتدوکس باستان مشهور است، بسیاری از آنها در کوه های قفقاز ساخته شده اند. معماری معبد گرجستان در بسیاری از جنبه ها مشابه با ارمنی است که دارای کنگره و پنجره هایی به شکل مخروطی است.

 

کلیسای صلیب جواری و کلیسای Svetitskhoveli هردو در نزدیکی متسختا و جزو میراث جهانی می باشند.

 

کلیسای جامع سامبا در تفلیس، بزرگترین کلیسا در گرجستان و یکی از بلندترین کلیساهای ارتدوکس در جهان است.

 

کلیسای جامع سیونی (به نام افتخار کوه صیون در اورشلیم، که به احترام حضرت مریم به این بانو اختصاص داده شده بود) اصلیترین کلیسای جامع گرجستان بود که پیش از این ساخته شده بود.

 

کلیسای جواری (درزبان گرجی یعنی کلیسای صلیب) ایند کلیسا صلیب "سنت نینو" را نگه می دارد که با آن صلیب سرزمین های ایبری (گرجستان) را به مسیحت دعوت کرد.

 

صومعه جلاتی در نزدیکی کوتایسی، مهمترین کلیسای قرون وسطایی و یک میراث جهانی می باشد.

 


 مردم گرجستان

 

مسائل حساس در گرجستان

هنگام گفتگو با گرجی ها، در مورد موضاتی گفتگو نکنید، مثلا در مورد روسیه و یا مناطق جدایی طلب گرجستان، آبخازیا و اوستیای جنوبی، که توسط روسیه اشغال شده است. گرجستان به دلیل اشغال روسیه، از مناطق وسیعی از سرزمینش محروم شده و اکنون باید تعداد زیادی از پناهندگان آواره را نیز پشتیبانی کند. در سال های 1992 و 2008 خشونت قومی در مناطق جدایی طلب که توسط روس ها پشتیبانی می شد، وجود داشت.

 

ممکن است گرجی ها به سرعت عواطف خود را نشان دهند و منجر به خصومت شود. اکثر گرجی ها از مبارزه اوکراین علیه روسیه حمایت می کنند، بنابراین این موضوع نیز حساس است. سعی نکنید که گرجی ها را متقاعد کنید که آنها روسیه را درک نادرست می کنند یا اینکه روسیه دلایل خوبی برای اقداماتش دارد - این افراد قرن ها در کنار روسیه زندگی کرده اند و زمان زیادی برای ایجاد نظراتشان دارند.

 

اگر می توانید سیاست را کنار بگذارید، گرجی ها معمولا رفتار دوستانه ای دارند. احترام به توسعه گرجستان. همانطور که گرجستان پس از سالها بی ثباتی بهبود می یابد، توجه به این بهبود و توسعه باعث می شود مردم گرجستان به شما احترام بیشتری بگذارند.

 

در گرجستان سعی نکنید که به دنبال نقاط ضعف خارجی، واقعی یا تصورات باشید. به خاطر داشته باشید که فقط به این دلیل که چیزی در گرجستان به روسیه یا ترکیه اشاره می کند، به این معنی نیست که از آن مکان ها آمده است.

 

گرجستان در تقاطع تمدن ها قرار دارد و ترکیبی از تمام فرهنگ های آسیایی و اروپایی است و این زیباست.

 

به گرجستان امروزی تمرکز کنید به گرجستان به عنوان کشور و فرهنگ و قومی که در طی قرون متمادی علیرغم تهاجم و جنگ و تجاوز، هویت خود را حفظ نموده است.

 

از این واقعیت آگاه باشید که به دلایل تاریخی و مذهبی، بین مردم گرجستان و فرهنگ های همسایه اسلامی اختلاف شدید و عمیقی وجود داشته، بحث در این باره می تواند بسیار حساس باشد.

 

بسیاری از گردشگران شگفت زده می شوند وقتی متوجه می شوند که بسیاری از احساسات عجیب و غریب در تفلیس از اروپا آمده و نه از آسیا.

 

اکثر ساختمان های ظاهرا شرقی، مغولی و آسیایی (اپرای تفلیس، حمام سولفور، ساختمانهای قدیمی شهر، و غیره، همگی توسط معماران معروف اروپایی در قرن نوزدهم ساخته شده اند و همراه با شگفتی های معماری اروپایی، با سبک های عجیب و غریب آن زمان آمیخته و ترکیب شده اند.

 

 

 شهرهای گرجستان


موضوعات مذهبی در گرجستان

گرجستان به اندازه ای که ظاهرا مذهبی نشان می دهد، مذهبی نیست. نمایش های مذهبی اغلب به عنوان عاملی از انتظارات اجتماعی و به عنوان نشانه ای از فرهنگ و سنت شناخته می شود. بخش بزرگی از گرجی های مذهبی به طور معناداری عمدتا ایمان خود را نمایان می کنند و به دلایل تاریخی و فرهنگی، مردمی مذهبی شناخته می شوند.

 

اکثر مردم گرجستان هر هفته در کلیسا حضور ندارند و تعطیلات مذهبی بیشتر در مورد جشن ها و حفظ سنت ها از سنت دینی است. در هنگام گفتگو شما هرگز نمی دانید که با چه کسی صحبت می کنید، بنابراین آشکارا دین گرائی گرجستان را تمسخر ننمایید، بعضی ممکن است آن را به عنوان یک بی احترامی تلقی کنند.

 

کلیسای ارتدوکس گرجستان که یکی از ارشد ترین کلیساهای ارتدوکس است، به همان اندازه محافظه کار است که خواهر روسی آن است، بنابراین مقررات در مکان های مقدس یکسان است.

 

مردان، به جز پسران جوان، مجاز به پوشیدن شلوارک کوتاه در داخل ساختمان کلیسا نیستند. انتظار میرود که خانم ها یک پوشش سمبولیک را به عنوان نشانه ای از احترام بپوشند. خانمها، خوب است که دامن کوتاهتر از زانو نپوشند.

 

 

 

ملاحظات مالی در گرجستان

گرجی ها مردمانی مهمان نواز هستند. اگر یک گرجی شما را در جایی دعوت کند، اغلب، هزینه ها را پرداخت می کند، اگر شما دست به جیب ببرید، برای میزبان شما شرم آور است.

 

هنگام رفتن به یک رستوران با شخصی، همیشه باید حداقل یک مبلغی را برای غذا پرداخت کنید و اگر میزبان اجازه می دهد آماده باشید تا این کار را کامل انجام دهید. تقسیم هزینه ها و ترکیب های مختلف آن قابل قبول نیست، مگر اینکه شما با شخصی بسیار نزدیک هستید و درک متقابل در مورد چگونگی انجام این کار داشته باشید. اگر برای شام به خانه خصوصی دعوت شده است، ملاقات با شیرینی و نوشیدنی است.نمایندگی hp  / کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ  /  بلیط گرجستان  /  بلیط لحظه آخری نجف  /  تور گرجستان  / تور تفلیس / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

شهر نجف


بررسی ابعاد مختلف شهر نجف 


یک شهر در عراق در حدود 160 کیلومتر (حدود 100 مایل) در جنوب بغداد است.  جمعیت تخمین زده شده در سال 2008 درحدود 560.000 نفر بوده است. 


نجف مرکز استان نجف است. این شهر به طور خاص به عنوان سومین شهر بزرگ شیعه در اسلام و مرکز قدرت سیاسی شیعه در عراق محسوب می شود.  این شهر جایگاه مقبره و حرم حضرت علی بن ابی‌ طالب (ع) نخستین امام شیعیان می‌باشد.درباره نجف


نجف مرکز استان نجف است و همواره محل تردد و اقامت زائران و نیز مشتاقان علوم دینی است که این عامل در رونق تجارت آن تأثیری مهمی دارد. نجف مدت زیادی در مسیر کاروان‌ هایی قرار داشته که برای انجام مناسک حج از راه خشکی عازم مکه ومدینه بودند. این ویژگی نیز در ارتباط نجف با شهرها و مراکز تأثیر زیادی داشته است.


بسیار آسان است که به نجف مسافرت کنید. پس از ورود به فرودگاه بین المللی نجف، به راحتی می توان یک تاکسی یا اتوبوس دریافت کرد و به مرکز شهر رفت.


در نجف صنعت‌ های مختلفی رونق داشته، منسوجات نجف مشهور و عبای نجفی، مرغوب و مطلوب بسیاری از خریداران است که به دلیل تولید فراوان به شهرهای دیگر عراق نیز صادر می‌شود. بازرگانی نجف رونق فراوان داشته و تاجران حجاز، نجد، عمان، یمن و کویت با نجف در ارتباط اند.


نجف در حال حاضر یک مرکز عالی برای زیارت از سراسر جهان اسلام شیعه است. برآورد شده است که تنها مکه و مدینه زائران مسلمان بیشتری رانسبت به نجف دریافت می کنند. مسجد امام علی (ع)، به عنوان محل دفن مهمترین شخصیت شیعه، توسط شیعیان به عنوان سومین شهر و جایگاه اسلام محسوب می شود.مسجد امام علی (ع) در نجف


مسجد امام علی (ع) در نجف :


در یک ساختار بزرگ با گنبد طلایی و بسیاری از اشیاء با ارزش در دیواره ها قرار گرفته است. در نزدیکی نجف،  قبرستان وادی سلام است که مشهورترین قبرستان قدیمی در جهان اسلام است.


قبرستان وادی سلام شامل مقبره های بسیاری از پیامبران است و بسیاری از مقدسین از سراسر جهان تمایل دارند که در اینجا دفن شوند، در طول قرن ها، بیمارستان ها، مدارس، کتابخانه ها و خانقاه های صوفی، در اطراف حرم ایجاد شده است تا شهر را به مرکز یادگیری و الهیات شیعه تبدیل کند.حوزه علمیه نجف


حوزه علمیه نجف


 یکی از مهم ترین مراکز آموزشی در جهان اسلام حوزه علمیه نجف است. بسیاری از چهره های برجسته جنبش اسلامی جدید که در دهه 1970 در عراق، ایران و لبنان روی داد، در نجف تحصیل کرده اند.


نجف  در سال 2014 به دلیل عظمت موزه ها و کتابخانه ها و مقصد گردشگران دینی از سراسر جهان، به عنوان پایتخت عقل عربی انتخاب شده است.نجف و گردشگری


نجف به عنوان مقصد اصلی گردشگری دینی در جهان اسلام محسوب می شود. میلیون ها نفر از پیروان شیعه و مسلمانان به طور کلی هر ساله مراسم مقدس امام علی (ع) را در نجف تماشا  می کنند. نجف به لحاظ اقتصادی بسیار فعال ساخته است.


بازار نجف


خرید در نجف


 بازار بزرگ نجف، بزرگترین مرکز خرید در عراق است که انواع مختلفی از موارد را می توان در آن یافت.غذا در نجف 


مجموعه ای از غذاها و دسرها از فرهنگ خاورمیانه در رستوران های شهر نجف وجود دارد.

 


هتل های نجف


هتل ها در نجف بسیار زیاد و قابل دسترس هستند و می توانند از دو تا پنج ستاره متفاوت باشند.آب و هوای نجف


نجف یک منطقه بیابانی معرفی می شود. آب و هوای نجف بر اساس طبقه بندی اقلیمی به عنوان متوسط دمای شهر نجف درسال در حدود 23.6 درجه سانتی گراد بوده است. میانگین بارش در اینجا به 97 میلی متر میرسد.تاریخ نجف

تاریخ  شهر نجف


اکتشافات باستان شناسی نشان دهنده وجود جمعیتی است که پیش از زمان عیسی مسیح در منطقه کنونی نجف زندگی می کرده اند. نجف همچنین یکی از بزرگترین قبرستان های باستانی دفن مسیحیان را دارد.


جدیدا ثابت شده است که شهر نجف دارای یک فرهنگ چند گانه و چند مذهبی بوده است. محمد المیعلی، مدیر بازرسی این استان، گفت: "حفاری بر روی گورهای که ما سال ها برای کشف انها کار می کردیم، تأیید می کند که نجف بزرگترین گورستان مسیحی در عراق است و دارای یک منطقه گورستان 1416 هکتاری نشان می دهد که مسیحیان در گورها از طریق نشانه هایی از صلیب ها و سنگ ها با نقاشی های مانند مسیحیان یافت شده است. 


همچنین شواهدی که به دوره ساسانی مربوط می شوند نیز وجود دارد. لوازم کشف شده تزئین شده با صلیب و همچنین نوشته های عبری، نشان دهنده جامعه همزیستی مذهبی است.


نجف بعد اسلام


نجف پس از اسلام


در اسلام، داستان شهر نجف با نام «علی» آغاز می شود که دستور داد محل دفن او باید یک راز باقی بماند؛ چرا که او دشمنان زیادی داشت و نمی خواستند که بدن ایشان مورد بی حرمتی قرار گیرد. 


با توجه به روایات، بدن حضرت علی (ع) بر روی یک شتر که از کوفه حرکت کرد قرار گرفت، شتر که متوقف شد در همانجا، چند کیلومتری غرب نجف بدن مخفیانه دفن شد.


در ابتدا هیچ آرامگاهی ایجاد نشد و هیچ کس از محل دفن آگاه نبود، مگر چند نفر از کسانی که مورد اطمینان بودند. با توجه به این روایت، بیش از صد سال بعد، خلیفه عباسی، هارون الرشید، شکار گوزن را در خارج از کوفه دنبال می کند و گوزن ها در مکان هایی قرار می گیرند که شکارچیان آن را دنبال نمی کنند.


در پاسخ به این سوال که چرا این مکان اینگونه است، به او گفته شد که محل دفن حضرت علی (ع) است. خلیفه عباسی دستور داد که مقبره در همان نقطه ساخته شود و بدین ترتیب شهر نجف در اطراف حرم امام علی (ع) ساخته و رشد و گسترش یافت.


نجف قرون وسطی


قرون وسطی در نجف


در اوایل قرن بیستم، ابن بطوطه در سفر خود به سرزمین عراق پس از سفر خود به مکه، به محل دفن علی بن ابیطالب سفر کرد. در طول این دوره، نجف شهر نسبتا کوچکی بود که فقط چند نفر جمعیت داشت و مشهد علی نامیده شد.


سرمقاله زیر را ساموئل لی در ترجمه او از زبان ابن بطوطه عربی ذکر می کند: سپس ما وارد قلمرو نجد شدیم و در آنجا وارد شدیم تا به القادیسه رسیدیم، جایی که رویداد قابل توجهی اتفاق افتاد، که در آن پرستش آتش از ایران خاموش شد و منافع اسلام پیشرفت کرد. یک شهر به نام مشهد علی که در آنجا قبر بزرگی بنام علی است، تصور می شود که این مکان خوبی است و مردم به خوبی زندگی می کنند؛ همه ساکنان آن شیعه هستند. در اینجا هیچ فرمانداری وجود ندارد، به جز یک نوع حاکم مذهبی.


 ساکنان نجف عمدتا از بازرگانان ثروتمند و شجاع هستند. در مورد باغ ها و دیوارهای گچکاری شده با نقاشی های تزئینی و درون آنها مفروش با فرش، نیمکت ها و لامپ های طلا و نقره است. در داخل شهر نجف خزانه داری بزرگ است که توسط بزرگ دینی نگهداری می شود.


 هر کسی که بیمار باشد و یا تحت هر گونه ضعف و رنج قرار بگیرد، حاکم تعهد می کند و بیمار امداد دریافت می کند. باغ ها نیز جزو عجایب معروف شهر نجف است. پس ازحاکمیت عثمانی ها، نجف با مشکلات قبیله ای ناشی از تهاجم های مکرر از قبایل بیابان های عربی روبرو شد.


زمانی که مسافر پرتغالی پدرو تامیرا در سال 1604 از نجف گذشت، شهر را ویرانه ای پیدا کرد، که بیش از 500 نفر در آن ساکن بودند. این امر عمدتا نتیجه تغییر در مسیر رودخانه فرات به سمت شرق بود ، نجف و کوفه را خشک می کرد و منجر به تخریب کشاورزی محلی که قبلا ثروتمند بود، فروپاشی درختان نخل و باغ ها، و پس از آن توسط شور شدن آب زیرزمینی به دلیل تبخیربود.


در طول قرن هجدهم، زندگی شهر نجف تحت تأثیر مهاجرت علما و محققان مذهبی فارسی زبان از ایران قرار گرفت. کمبود آب نجف بار دیگر در سال 1803 برطرف شد و بار دیگرنجف به راه خود بعنوان یک شهر ادامه داد.


عثمانی ها در 1915 سقوط کردند و پس از آن شهر نجف تحت حکومت امپراتوری بریتانیا قرار گرفت. شیخ نجف در سال 1918 دستور قتل فرماندار بریتانیا، یعنی سید مهدی العوادی، را صادر کرد و او توسط مردم کشته شد.


 در تلافی این عمل بریتانیا این شهر را محاصره کرد و آب آن را قطع کرد. شورش و حرکت علما و شیوخ نجف به پایان رسید. شمار زیادی از اهالی شیعه به ایران فرستاده شدند.


پس از این شهر قم به عنوان مرکز یادگیری و اقتدار شیعه، به جای نجف، تعیین شد. نجف قدرت خود را از دست داد و تا قرن بیست و یکم در زمان تاسیس یک حکومت اکثریت شیعه در عراق پس از سال 2003 نتوانست آن را به دست آورد.
نجف در دوره پس از صدام 


در طول جنگ عراق و آمریکا در سال 2003 ، نجف یک هدف کلیدی برای حمله به نیروهای ایالات متحده بود. این شهر در طول جنگهای سنگین در 26 مارس 2003  محاصره شد و در 3 آوریل 2003 کاملا اشغال شد.


مقامات روحانی شیعه در شهر بغداد که در ماه آوریل سال 2003 پس از سقوط بغداد استقلال نجف از حکومت صدام را اعلام کردند. پیش از انتقال حکومت در 30 ژوئن 2004 و تشکیل دولت جدید عراق، نیروهای آمریکایی از شهر نجف خارج شدند.


برای خرید بلیط لحظه آخری نجف به سایت سالواتراول مراجعه نمایید. • saeed samani
 • ۰
 • ۰معرفی باتومی

 

باتومی دومین شهر توریستی گرجستان و واقع در ساحل دریای سیاه است. باتومی از یک طرف با دریای سیاه، از طرف دیگر با درختان نخل و کوه ها احاطه شده است.

 

 

مسافرت به باتومی با هواپیما

 

-فرودگاه بین المللی باتومی در دو کیلومتری جنوب شهر واقع شده است.

-خطوط هوایی زیر خدماتی را به / از فرودگاه بین المللی باتومی ارائه می دهند.

-خطوط هوای ایران (در فصل تابستان)

-خطوط هوایی گرجستان (از تفلیس،دونتسک، خارکف، کیف بورسیپیل، مسکو، ونوکوو، اودسا)

-خطوط هوایی ترکیه (استانبول-آتاتورک)

-خطوط هوایی پگاسوس (استانبول-صبیحا گوکچن)

-خطوط هوایی عربی (در فصل تابستان)


باتومی گرجستان ترکیبی از معماری را ارائه می دهد که از مجسمه های کلاسیک جذاب قرن نوزدهم تا هتل ها و کازینو های مسکونی آسمان خراش فوق العاده مدرن است.

  

جاذبه های باتومی

 

ساحل دریا و بلوار اصلی شهر از پرطرفدارترین جاذبه های باتومی هستند.

تله کابین باتومی (Argo).

میدان اروپا.

میدان پیازا باتومی.

مجسمه علی و نینو.

پارک معجزه باتومی.

برج الفبا.

برج چاچا.

قلعه گونیو (Gonio).

ساعت نجومی باتومی(Astronomical clock).

مجسمه “چشمه نپتون”.

بنای ستون های باتومی (Colonnades)

بندرگاه باتومی.


برای کسب اطلاعات در مورد بلیط باتومی به سایت سالواتراول مراجعه کنید. کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰جزیره کیشجزیره زیبای کیش، یک جزیره کوچک مرجانی و مقصد گردشگری است که در شمال خلیج فارس واقع شده است.  فاصله جزیره کیش حدود 17 کیلومتر از سرزمین اصلی ایران است. کیش یک منطقه آزاد تجاری است. جزیره کیش، که اغلب آن را مروارید خلیج فارس نامیده اند، دارای مساحت 90 کیلومتر مربع است.جزیره کیش بعنوان یک جزیره زیبا در خاورمیانه و خلیج فارس شناخته شده است.  جزیره کیش در مقایسه با سایر نقاط ایران قوانین گمرکی متفاوتی دارد. مردم جزیره کیش مانند سرزمین اصلی ایران دوستانه و مهمان نواز هستند.
 
تلفن دفتر امور گردشگری کیش : 44424423 - 076

ویزای ورودی برای جزیره کیش لازم نیست. اتباع خارجی نیازی به ویزا در نقاط  ورود و خروج جزیره جزیره کیش ندارند. اتباع خارجی می توانند 14 روز بدون ویزا در کیش بمانند، البته رزرو هتل برای خارجی هاالزامی است.
شهر زیرزمینی و کاریز کیش: 

 
بیش از 2500 سال سن دارد و در حال حاضر به یک شهر زیرزمینی در عمق 16 متری زیر سطح زمین تبدیل شده است، این بنای زیر زمینی با مساحت بیش از 10،000 متر مربع به جاذبه توریستی جزیره کیش تبدیل تبدیل شده است.

خرید در کیش:

 
کیش یک منطقه آزاد تجاری است و محل مناسب برای خریدهای سودآور است. قیمت کالا در کیش به مراتب ارزان تر از سرزمین اصلی ایران است. بسیاری از ایرانی ها و گردشگران از کیش دیدن می کنند تا از لباس ها ، کالاهای الکترونیکی، لوازم آرایشی و غیره را خریداری کنند. تعدادی از مراکز بزرگ خرید وجود دارد که اکثر آنها در بخش شرقی جزیره واقع شده است. با توجه به حرارت روز، اکثر مغازه ها از ساعت 13.00 تا 17.30 بسته می شوند. بعضی از آنها تا اواخر شب باز هستند. مراکز خرید در کیش به هر شکل و برند و مارکی موجود است.


هتل های معروف کیش به ترتیب از ارزانترین تا گران ترین: 

 
هتل عالی قاپو
هتل فانوس 
هتل قاصدک
هتل ارم کیش
هتل تعطیلات
هتل مریم
هتل سان رایز
هتل داریوش
هتل صدف
هتل شایان
هتل پارمیز
هتل فلامینگو 
هتل گل شرق

برای خرید بلیط هواپیما کیش به سایت سالواتراول مراجعه نمایید.


 • saeed samani
 • ۰
 • ۰


10 جاذبه مسیر تفلیس به باتومی1- خرید میوه های محلی


2- دیدار از کلیسای جامع "سورامی"


3- نان خوش طعم نازوکی

نان شیرین محلی به نام "نازوکی" یکی از سوغاتی های خوشمزه ای است که فقط در جاده باتومی وجود دارد. نازوکی نوعی نان سنتی شیرین است که روی آن را با شیره انگور شیرین و تزئین نموده اند. نازوکی را بعد از سورامی و در کنار جاده خواهید دید. زنان فروشنده روستایی در آلاچیق های چوبی در کنار جاده به پخت تنوری و فروش "نازوکی" مشغول هستند.

4- گلدان های قرمز 


5- صومعه سنت جورج و نقاشی های دیواری 6- کافه های "زستافونی"


7- کوتایسی

کوتایسی دومین شهر پر جمعیت گرجستان است. معماری غالب در شهر کوتایسی، سبک مدیترانه ای است. کلیسای "باگراتی" در کوتایسی، یکی از مشخصه های معماری خاص کوتایسی محسوب می شود. این کلیسای یکی از آثار تاریخی و میراث فرهنگی گرجستان است که در سازمان ثبت جهانی شده است.


8- گرجستان مینیاتوری


9- انگشت های سبز

کلبه های سبز، ساخته شده با شاخه های بامبو و گیاه چای در کنار جاده، جای مناسبی هستند برای گرفتن عکس سلفی!  خرید شاخه های بامبو به عنوان سوغاتی از کشور گرجستان نیز یکی دیگر از کارهایی است که می توانید انجام دهید.


 10- سواحل سیاه

دریای سیاه و ساحل سیاه پوشیده از سنگ های آتشفشانی در منطقه "اورکی" دیدنی است و دلیل نامگذاری دریای سیاه را شاید بتوان همین سنگ و ماسه های سیاه دانست.


لیست های بلیط ارزان قیمت چارتر را در سایت سالواتورز می توانید مشاهده کنید.
 کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

همسفر خوب کیست؟


8833_fellow-traveler

 

همسفر خوب کیست؟

 

برای همسفر خوب بودن، تاکتیک‌ های زیاد و مشخصی وجود دارد که می‌تواند شما را در چشم دوستانتان یک انسان خوش سفر نشان دهند. همیشه در سفر اتفاق‌هایی عجیب و دور از ذهن می‌افتد که بدون شک بعدها از آن با هیجان تعریف می‌کنید. گم شدن کیف پولتان، ریختن آب روی پاسپورت‌ها، گم شدن در طبیعت و…مهم این است با همه‌ی اتفاق‌ های غیر قابل پیش‌ بینی از ما به عنوان یک فرد خوش سفر یاد کنند. با هم به بعضی از این نکات نگاهی می اندازیم.


▪️ زمانی را صرف تنهایی کنیم.

همه‌ ما دوست داریم لحظاتی را برای خودمان در تنهایی سر کنیم. فرقی نمی‌کند، مادرمان باشد، همسرمان یا دوستمان. اجازه بدهید همسفر شم  در سفر دقایقی را برای خود تجربه کند. خودتان نیز می‌توانید به یک کافه و یا تماشای یک جاذبه دیدنی بروید. حتی بهتر است، در زمان خستگی و پیاده‌ روی‌ های طولانی از صحبت کردن‌ های طولانی پرهیز کنیم و بگذاریم اطرافیانمان به موسیقی مورد علاقه‌ شان گوش دهند.  • saeed samani
 • ۰
 • ۰


ndkp_non-visa

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیانهر ایرانی که دارای پاسپورت باشد، می‌تواند بدون ویزا به چند کشور دنیا سفر کنند. هنگام ورود به این کشورها امکان ریجکتی وجود ندارد و دریافت مجوز ورود ۱۰۰ درصد است. طبق لیستی که در سال ۲۰۱۶ صادر شده،کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در مجموع 38 کشور است.

تعداد ۲۷ کشور از این تعداد ویزا در مرز برای ایرانیان صادر می کنند. صدور ویزا در مرز به این معنی است که مسافران در مقابل پرداخت مبلغی در مرز یا فرودگاه کشور مقصد، ویزای خود را دریافت می‌کنند. بدون ویزا بودن کشورها به این معنی است که مسافران فقط برای حضور در آن کشور احتیاج به ویزا ندارند؛ اما گاهی برای پرواز و رسیدن به یک کشور بدون ویزا، نیاز به یک یا چند ویزا (کشورهای بین راه) دارید.

برای پرواز به بعضی از کشور های آمریکا و اقیانوسیه، باید از چند کشور بگذرید و در آنها توقف داشته باشید، که بدون داشتن ویزای این کشورها، سفرتان امکان پذیر نیست. بنابراین همیشه سفر به کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان به معنی نیاز نداشتن به ویزا و سفر بی‌دردسر نیست و باید حتما از قبل درباره سفر به کشور مقصدتان تحقیق کنید.

بلیط لحظه آخری ارزان قیمت کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰


توصیه هایی برای مسافران اربعین


1- بهتر است برای جلوگیری از هر نوع اتفاقی در طول روز مسیر پیاده روی اربعین راه را طی کنید تا امکان بروز اتفاق و حوادث به حداقل ممکن برسد. از تردد در بیراهه ها و مناطق خارج از مسیر، مخصوصاً در هنگام شب اجتناب شود.

2- در زمان خوابیدن هنگام پیاده روی اربعین حسینی در موکب ها حواستان به وسایل خود مثل کوله پشتی، گذرنامه (پاسپورت) و تلفن همراهتان باشد. مطلع باشید که در صورت مفقود یا سرقت شدن گذرنامه (پاسپورت) امکان خروج از مرز عراق و بازگشت به کشور برای شما بسیار بسیار مشکل و دردسر ساز خواهد بود.

3- با توجه به سوء استفاده گروه های معارض از لباس پلیس عراق، امکان افتادن به دام پلیس های قلابی و یا پلیس های خائن وجود دارد و باید مراقب باشید. برای جلوگیری از سرقت، از به همراه بردن پول زیاد خودداری کنید. چرا که معمولاً به خاطر رایگان بودن خدمات در طول پیاده روی اربعین، شما هزینه ای نخواهید داشت. اما حمل مقدار کمی پول برای پرداخت کرایه ی اتومبیل و یا دیگر موارد ضرر ندارد و بهتر است از پول ملی عراق (دینار عراقی) استفاده کنید.  • saeed samani
 • ۰
 • ۰
صربستان یک کشور واقع در شبه جزیره بالکان، در جنوب اروپا است. صربستان بنیان گذار و یکی از شش جمهوری فدرال سوسیالیست یوگسلاوی بود.


صربستان توسط مونته نگرو به سمت جنوب، بوسنی و هرزگوین به غرب، بلغارستان به جنوب شرقی، کرواسی به شمال غربی، مجارستان به شمال، مقدونیه و آلبانی به جنوب و رومانی در شمال شرقی احاطه شده است.
صربستان در مسیر اصلی خطوط کشورهای اروپای مرکزی و شرق نزدیک (نسبت به اروپای غربی) واقع شده است.

 

گردشگران تابستانی دوست دارند وقت خود را در بلگراد صرف کنند و از طبیعت بسیارزیبای پارک های ملی در سراسر کشور لذت ببرند. در زمستان، آنها از استراحتگاه های کوهستانی بیشتر استفاده می کنند (یکی از محبوب ترین پیست های اسکی دنیا در صربستان قرار دارد، که به عنوان یکی از بهترین مکان های اسکی در اروپا شناخته می شود).


همچنین بسیاری از استراحتگاه های دارای استخر و چشمه های آبگرم در این کشور وجود دارد. صرب ها مردمانی خونگرم هستند، مخصوصا نسبت به خارجی ها، آنها از گردشگران بسیار استقبال می کنند، زیرا هنوز تعداد زیادی از پتانسیل های گردشگری برای معرفی به خارجیان وجود دارد.

 

اکثر صرب ها انگلیسی صحبت می کنند و مشتاق آن هستند که انگلیسی تمرین کنند (اما سالمندان بیشتر احتمال دارد به زبان آلمانی و / یا فرانسوی صحبت کنند)، بنابراین شما می توانید منظور خود را با زبان های مختلف بیان کنید.


اکثر گردشگران در تابستان به صربستان می آیند و اغلب می توانید در خیابان های بلگراد، توریست های آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و انگلیسی را ببینید و گفتگوهایی به این زبانها بشنوید. صربستان کشوری زیبا با جاذبه های جالب است هنوز نه تنها توسط بازدیدکنندگان، بلکه توسط بسیاری از صرب ها نیز کشف نشده است.


 صربستان طبیعت جالبی دارد با بسیاری از کوه ها و دریاچه ها و پیست های اسکی که در بسیاری از فیلم های سینمایی از آن استفاده شده است، مثلا فیلم دکتر ژیواگو. هفده امپراتور روم در قلمرو صربستان امروزی متولد و حکومت کرده اند که همه آثار کاخها و قصرهای آنها در صربستان موجود است.


بلیط ارزان قیمت هواپیما کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰


 بلیط هواپیما کابل

 

درباره کابل

کابل مرکز اداری و سیاسی افغانستان میباشد و در ۱،۸۰۰ متری بالای سطح دریا در دره‌ای دراز و باریک بین کوه‌های هندوکش را شکافته و در طول رود کابل امتداد یافته است.  این شهر همراه با قندهار، هرات و مزار شریف توسط بزرگراه‌ها در سرتاسر کشور امتداد یافته وصل شده است. کابل همچنین مسیر اصلی شاهراه جلال آباد که به سوی پیشاور پاکستان می‌رود می‌باشد.

 

محصولات اصلی کابل شامل میوه تازه و میوه خشک، قالیچه افغان، چرم و محصولات پوست گوسفند، لباس‌ها و اسباب محلی و نسخه‌های محصولات باستانی می‌باشد. جنگ‌های ۱۹۷۸-۲۰۰۱ این صنعت را مختل کرد و به اقتصاد صدمه بسیاری وارد کرد. کابل، پایتخت افغانستان با جمعیتی حدود ۲،۸۵۰،۰۰۰ نفر و مساحتی حدود ۲۷۵ کیلومتر مربع است که در ولایت کابل (استان کابل) واقع شده است.


شهر کابل از ٢٢ ناحیه تشکیل گردیده است جمعیت مناطق مرکزى این شهر از ترافیک شکایت دارند، اما نبود آب سالم آشامیدنى، سرک ها، برق و نبود معلم کافی از مشکلات مناطق دور دست ولایت کابل می باشد.


مسافرت به کابل با هواپیما

فرودگاه شهر کابل در غرب شهر قرار دارد و مهمترین فرودگاه کشور افغانستان است. هم اکنون پایانه جدید این فرودگاه به صورت کامل افتتاح شده است و از پایانه قدیمی نیز برای پروازهای داخلی استفاده می‌شود. این فرودگاه، فرودگاه اصلی خطوط هواپیمایی آریانا افغان ایرویز، کام ایر، سافی ایرویز و پامیر ایرویز محسوب می‌شود. در این فرودگاه امکانات مختلفی شامل بانک، رستوران، اداره پست . پارکینگ ماشین وجود دارند.

 

http://stkt.ir/NewsDetails-10544.html کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰


 بلیط دو طرفه هواپیما چیست؟

 

ویژگی های بلیط دو طرفه :

بلیط دو طرفه ، دارای قیمت، برنامه و شرایط متغیر است. در بلیط دو طرفه ، مسافر قادر به انتخاب شهرهایی هست که به آن و از آن پرواز دایر می باشد. 


برنامه غذایی و پذیرایی از مسافران در پروازهای دو طرفه قابل تغییر است و شرکت هواپیمایی بنابر میزان قیمت بلیط می تواند در هریک از خدمات پرواز تغییر ایجاد کند.


در بلیط دو طرفه تصمیم گیرنده اصلی برای نرخ بلیط، تعداد پرواز، مسیرها و مقاصد، شرکت هواپیمایی است.


 کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

قیمت بلیط یزد


 

 

بلیط تهران به یزد

ما بلیط یزد از سراسر ایران را ارائه می دهیم. شرکت سالواتراول هر دقیقه هزاران پرواز را چک کرده و سایت های هواپیمایی را اسکن می کنیم و ارزانترین پرواز به یزد برای مسافران ارائه می دهیم.

 

قیمت بلیط یزد چقدر است؟

ما اطلاعات هزینه پرواز از سراسر کشور و حتی کشورهای دیگر به یزد را جمع آوری می کنیم و هر دقیقه اطلاعات ما آپدیت می شود. قیمت بلیط یزد از 80 الی 300 هزار تومان در تناوب بوده است.

 

بلیط ارزان به یزد از کجا بخریم؟

بهترین راه برای پیدا کردن بلیط یزد به قیمت ارزان و مناسب، سایت بلیط لحظه آخری سالواتراول به آدرس زیر است.


www.stkt.ir


ما سایت های مختلف و منابع شرکت های هواپیمایی را جستجو می کنیم، بنابراین شما لازم نیست که به شرکت های هواپیمایی مراجعه کنید.  بهترین مکان برای پیدا کردن بلیط ارزان سایت شرکت سالواتراول است.


شما می توانید قیمت بلیط یزد را بر اساس روز و زمان که تصمیم می گیرید پرواز خود را رزرو کنید. ما داده ها را از همه خطوط هوایی جمع آوری کرده ایم و متوجه شده ایم که سه شنبه ها، چهارشنبه ها و شنبه ها اغلب بهترین روزها برای رزرو پرواز و خرید بلیط یزد هستند. اگر می خواهید بیشتر بدانید، مقاله ما را درباره بهترین زمان برای خرید بلیط های هواپیمایی مطالعه کنید. کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

ge00_middle-east 


 با نابودی امپراتوری عثمانی در سال ۱۲۹۷ خورشیدی، دیگر اصطلاح خاور نزدیک کاربرد زیادی نداشت و این در حالی بود که اصطلاح خاورمیانه به کشورهای تازه بنیاد جهان اسلام اطلاق شد. با این حال استفاده از اصطلاح خاور نزدیک توسط برخی رشته‌های دانشگاهی نظیر باستان‌شناسی و تاریخ کهن زنده شد. (مراجعه کنید به خاور نزدیک باستان).


اصطلاح خاورمیانه آنگاه رواج یافت که بخش‌های انگلیسی و فرانسوی‌ زبان از آن استفاده کردند. در زبان فارسی نیز در دهه‌ های گذشته همین اصطلاح اروپا محور را بی‌ چون‌ و چرا و بدون در نظر گرفتن دیدگاه خود در این باره که اصطلاح «جنوب غربی آسیا» که با معنا و از نظر جغرافیایی درست است برای این منطقه مناسب است. اما ایران و سایر کشورهای جهان بدون هیچ دلیل موجهی اصطلاح خاورمیانه را به طور مستقیم از فرانسوی و انگلیسی کپی کردند.


فروش بلیط هواپیما کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر


 • saeed samani
 • ۰
 • ۰


دره ستاره ها، همچنین به بنام "ستاره دره" نیز شناخته می شود، دره ای واقع شده در قشم، جزیره ای ایرانی در تنگه هرمز در استان هرمزگان است. دره ستارگان در شمال روستای برکه خلف، جزیره قشم واقع شده است.


مردم جزیره قشم عقیده دارند که روزگاری، ستاره اى از آسمان به قلب جزیره افتاده و اشکال عجیبى را از خاک و سنگ و ماسه پدید آورده است. به این مکان در اصطلاح استاره افته و گاهى استار افتیده نیز گفته می شود اما، براى این پدیده کم نظیر زمین شناسى نام دره ستاره ها جا افتاده است.

t619_stars-valley0

بلیط لحظه آخری هواپیما


 کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰


mzae_ticket-gheshm

بلیط قشم ارزان می شود !

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، در نشست با تورگردانان مطرح کشور در قشم، گفت: توافقات مثبتی در این زمینه با شرکت بُمباردیه کانادا انجام شده و قشم به ایرلاین اختصاصی مجهز خواهد شد. وی ادامه داد: بلیط هواپیما قشم با کاهش چشمگیری همراه شده و این روند ادامه خواهد داشت. به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، اتفاقات دو سال و نیم گذشته در حوزه گردشگری جزیره قشم موجب شده نگاه مسافران از خرید کالاهای ارزان به سمت و سوی لذت بردن از ظرفیت های حوزه گردشگری تغییر یابد و خوشبختانه مُعدل ماندگاری در جزیره قشم به طور چشمگیری افزایش یافته است. ژئو پارک قشم در کنار دیگر ظرفیت های گردشگری این جزیره شایستگی های قشم را برای راه اندازی تورهای گردشگری در سطح بین المللی افزایش داده است، نظرات مثبت تورگردانان ایران نقش مهمی در جذب گردشگران خارجی برای سفر به جزیره زیبایی ها و اعجاب انگیز قشم دارد.

بلیط چارتر هواپیما کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰


nzn8_air-plane-travel

بررسی مشکلات سفر با هواپیما

با افزایش تعداد افرادی که از مسافرت هوایی استفاده می کنند فرودگاه ها در سراسر جهان بیشتر شلوغ می شوند، صف های ثبت نام طول می کشد و تاخیر در پرواز افزایش می یابد. با این وجود، هزینه های پرواز در سال های اخیر در شرایط نسبی کاهش یافته است و حمل و نقل هوایی نیز مناطق دور افتاده جهان را برای افراد معمولی بیشتر قابل دسترسی کرده است. پرواز نیز به طور آماری "امن ترین راه برای سفر" است.

خرید بلیط هواپیما کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰


انواع مختلفی از پروازهای چارتر وجود دارد:

چارتر خصوصی
چارتر عمومی
چارتر موقت و یک مسیره
چارتر روتین و چند مسیره

ویژگی های یک بلیط یک طرفه :

از آنجا که بلیط یک طرفه بخشی از یک سیستم منظم و از پیش برنامه ریزی شده نیست، دارای قیمت، برنامه و شرایط متغیر است. در بلیط یک طرفه، مسافر قادر به انتخاب شهرهایی هست که به آن و از آن پرواز دایر می باشد.


برنامه غذایی و پذیرایی از مسافران در پروازهای یک طرفه قابل تغییر است و شرکت هواپیمایی بنابر میزان قیمت بلیط می تواند در هریک از خدمات پرواز تغییر ایجاد کند. در بلیط یک طرفه تصمیم گیرنده اصلی برای نرخ بلیط، تعداد پرواز، مسیرها و مقاصد، شرکت هواپیمایی است. کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

اطلاعات مفید درباره کشور تاجیکستان:

نام رسمی آن جمهوری تاجیکستان است که در عرف بین‌الملل با TJK مشخص می‌شود. این کشور عضو کشورهای مستقل همسود (مشترک‌المنافع-CIS) نیز می‌باشد.


واژه تاجیک و نام تاجیکستان:

تاجیک ها تا کنون به نام های: تاجیک، تازیک، تاژیک، تژیک، تاجک، اوگانه، پارسیوان، تاجیکی، تات، تجگی، سرت و ... خوانده شده اند. واژه تاجیک که گونه های پیشین آن تازیک یا تاژیک است، در آغاز معنی عربی داشته است. گویا ایرانیان آسیای مرکزی، مسلمانان را به این نام می خواندند و چون در آن زمان به این باور بودندکه یک نفر ایرانی، اگر به دین اسلام گروید، عرب می شود. از سوی دیگر به دلیل آنکه درگذشته ترکها تنها مسلمانان ایرانی را می شناختند، واژه تاجیک نزد ترکان معنی ایرانی (در برابر ترک) یافت و در دوران پیروزی ترکان بر ایرانیان، ایرانی ها خود را تاجیک می خواندند.برخی نیز بر این باورند که واژه تاجیک از ریشه ترکی است و اصل آن به معنی تبعه ترک بوده است. عرب ها ی مسلمان، تاجیک ها را (اوگانه) می نامیدند. تاجیک ها در افغانستان (پارسیوان) در جمهوری فدراتیو روسیه (تاجیکی) در زبان ترکی (قزلباش، کزلباش) در خاور ایران (تاجیک) و در باختر ایران (تات) و در سیستان به (تجگی) سر شناسند. در اوایل سده 2م. واژه تاجیک در اتحاد جماهیر شوروی به معنی جمعیت اسکان یافته آسیای مرکزی به کار می رفت.


علاوه بر آثار ایرانشناسان در فرهنگهای پیشین و امروز از جمله منتخب اللغات، دایرةالمعارف فارسی، برهان قاطع، سراج اللغات، نظام الاطباع، فرهنگ عمید، فرهاگ معین، لغت نامه دهخدا و... واژه تاجیک و مفهوم لغوی آن مورد بررسی قرار گرفته است. بیشتر پژوهشگران بر پایه اسناد و مدارک با ارزش ،تاجیک را قوم غیر عرب و ترک معرفی کرده و ان را از نژاد ایرانی دانسته اند که در ایران بزرگ شده است.


آب و هوا

آب و هوای تاجیکستان قاره‌ای، نیمه استوایی و نیمه خشک و بخشی صحرایی است. در کوههای پامیر آب و هوا قطبی نیمه خشک می‌باشد و هوا به طور مؤثری منطبق با ارتفاعات تغییر می‌کند. وادی فرغانه و دیگر ارتفاعات به وسیله کوههای اطراف از هوای قطبی حفظ می‌شوند.

درارتفاعات کم، میانگین درجه حرارت بین 23 تا 30 درجه سانتی‌گراد در ماه ژوئیه و 1 تا 3 درجه سانتی‌گراد زیر صفر در ماه ژانویه می‌باشد. در پامیر شرقی، میانگین درجه حرارت در ماه ژوئیه 5 تا 10 درجه سانتی‌گراد و میانگین درجه حرارت در ماه ژانویه 15 تا 20 درجه سانتی‌گراد زیر صفر است.


در مناطق کوهستانی درجه حرارت در زمستان تا 45 درجه سانتی‌گراد زیر صفر کاهش می‌یابد. حد متوسط دما در ماه ژانویه در مرغاب واقع در کوههای بدخشان 6/19درجه سانتی‌گراد زیر صفر است.


میزان بارندگی

میانگین بارندگی سالانه در اکثر مناطق جمهوری بین 700 تا 1600 میلی‌متر است. شدیدترین میزان بارندگی در مناطق یخی فدچنکو است که میانگین آن 2236 میلی‌متر در سال است و سبک‌ترین آن در پامیر شرقی با میانگین زیر 100 میلی‌متر در سال است که اوج آن در زمستان و بهار می‌باشد. سطح بارندگی در مناطق کوهستانی بسیار کم و به ندرت از 60 تا 80 میلی‌متر در سال افزایش می‌یابد. در دره‌ها بین 150 تا 250 میلی‌متر در سال است.


http://stkt.ir/NewsDetails-10543.html کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

مردم افغانستان:

جمعیت کل افغانستان حدود ٢٦ میلیون تن تخمین زده می شود که از جمله هر هفت تن یکتن آنها درکابل زنده گى میکنند. شهر قندهار در درجه دوم قرار دارد که بیش از نیم میلیون نفوس دارد ، بعد از آن شهر هرات در غرب ، مزار شریف در شمال و شهر جلال آباد در شرق کشور شهرهاى بزرگ میباشند . حدود ٢،٥ میلیون مهاجر ثبت شده افغان تا حال در پاکستان و ایران زنده گى میکنند.


از جمله زبانهای پشتو ، درى ، ازبکى ، ترکمنى ، بلوچى ، پشه یى ، نورستانى و لسانهاى مروج دیگر در کشور پشتو ودرى لسانهاى رسمى دولت میباشد. تناسب جنسیت طورى است که در مقابل هر ١٠٠ زن ١٠٣،٢ مرد موجود اند و تعداد اوسط فامیلها ٦،٣ تن میباشد.


مذاهب :

بیش از ٩٩ فیصد نفوس افغانستان را مسلمانان تشکیل میدهد که ٨٠ در صد آنها سنى ، ١٩ در صد شیعه و یک در صد پیروان مذاهب دیگر مانند هندو ، سکها و تعداد کم عیسوى ها میباشند.


تعلیم و تربیه :

سطح سواد در افرادى که سن آنها بالاتر از ١٥ سال مى باشد، ٣٤ در صد بوده ، در مردان ٤٣،١ در صد و در زنان ١٠ الى ١٥ فیصد میباشد. بیش از هفت میلیون دختر و پسر در سطح کشور شامل مکتب شدند ، اما وزارت معارف مى گوید که هنوز پنج میلیون تن دیگر به مکاتب دسترسى ندارند.


به همین ترتیب مشکلات قابل ملاحظه در بخش تعلیم و تربیه چون نبود بودجه و تعمیر مکاتب ، رواجهاى موجود در جامعه و کمبود مکاتب مسلکى مخصوصاً در مناطق روستایى وجود دارد .


این درحالیست که تعلیم در افغانستان رایگان است و تعلیمات ابتدایى لازمى است ، اما دسترسى به تعلیم و تربیه یک مشکل مى باشد . صرف ١٧،٤ در صد اطفال به مکاتب ابتدایه در قریه هاى خود دسترسى دارند و ٣٧ در صد باید جهت رفتن به نزدیکترین مکاتب ٥ کیلو متر سفر نمایند و ٢٩،٩ فیصد شاگردان باید بیش از ١٠ کیلومتر سفر نمایند تا به مکتب برسند.


مشکلات مکاتب متوسط نیز مشابه به مکاتب ابتدایه است . ٧،٧ فیصد شاگردان این مکاتب در قریه هاى خود مکتب دارند و ٤١ فیصد باید براى رفتن به مکتب بیش از ١٠ کیلومتر فاصله را طى کنند تا به مکتب برسند.
وضعیت لیسه ها خرابتر از آن است ، چرا که از جمله هر ٥ شاگرد ٣ تن آنها بیش از ١٠ کیلومتر فاصله را طى مى کند تا به مکتب برسند و از جمله پنځ طفل تنها یک طفل در پنج کیلومترى لیسه دارند.


در زمان حاکمیت طالبان مکاتب دولتى دختران از بین رفته بود، اما در حال حاضر ٣٤ درصد شاگردان را دختران تشکیل میدهد و ٣٠ فیصد ١٧٥ هزار معلم را زنان تشکیل میدهند. بنابر تخمین یونیسف ، بیش از هشتاد درصد دختران و حدود ٥٠ درصد پسران به مراکز تعلیم دسترسى ندارند. به گفته وزارت معارف ، در حال حاضر ٤٢٠ باب مدرسه به علت نا امنى در سطح کشور مسدود میباشد.


بلیط چارتر هواپیما کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰


معرفی شهر دوشنبه :


دوشنبه پایتخت کشور تاجیسکتان است و علت نامگذاری آن است که تا چندی پیش در این شهر بازاری بنام "دوشنبه بازار" برگزار می شده است. (به فارسی تاجیکی: Душанбе)


میدان اسب‌دوانی، باغ گیاه‌شناسی، استودیوی سینمایی و آب‌های گرم گل‌پسته (در ۱۵ کیلومتری شهر) از دیدنی‌های دوشنبه هستند.


در ۲۵ کیلومتری این شهر چشمه‌های معدنی درمانی به نام شاه‌عنبری واقع شده‌است. آب آن در بهبود بیماری‌های بندهای استخوان، دستگاه عصبی و بیماری‌های پوستی مؤثر است.


از دیگر دیدنی‌های پیرامون دوشنبه به ویژه در قدیم، مهمانسرای قره‌تاغ در ۵۰ کیلومتری شهر است که در زمان شوروی سالانه سه هزار نفر تعطیلات خود را در آن می‌ گذراندند.


در گسترهٔ شهر دوشنبه که اکنون پایتخت تاجیکستان است، بازماندهٔ ساختمان‌هایی کشف شده که به سده پنج پیش از میلاد بر می‌گردد. در قرن نوزدهم ادارهٔ شهر دوشنبه توسط دولت تزاری روسیه به امیر بخارا واگذار شده بود.


در سندی بازمانده از سال ۱۸۲۶ این شهر «دوشنبه قورغان» نامیده شده است. قورغان واژه‌ای ترکی به معنی «قلعه» و «حصار» است. قلعهٔ دوشنبه در کنار رود ورزآب جای داشته و روز دوشنبه هر هفته در آن بازاری برگزار می‌شده است.


نام کنونی پایتخت تاجیکستان یادآور همین بازار است. دهکده‌ای که با گذشت زمان در جای دوشنبه‌بازار پیدا شد، دوشنبه نام گرفت و با گذشت زمان رشد کرد و پایتخت تاجیکستان گشت.


فروش بلیط هواپیما کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

آنچه که قبل از سفر درباره ارمنستان باید بدانید:

ارمنستان یکی از کشور های همسایه در شمال ایران است که هر سال تعداد زیادی از ایرانیان از طریق مرز هوایی و زمینی روانه این کشور می شوند تا یک سفر نه چندان خارجی را تجربه کنند. ارمنستان دارای جاذبه هایی است که ارمنی ها برای آن بسیار ارزش قائل هستند.

برای اینکه شما به عنوان یک مسافر در ارمنستان احساس راحتی کنید و سفری امن داشته باشید لازم به ذکر چند نکته است که ما برای شما در این مقاله خواهیم گفت تا سفرتان آرام و آرامش بخش باشد.

شهر ایروان پایتخت کشور جمهوری ارمنستان و بزرگترین شهر این کشور است. در سایت سالواتراول می توانید لیست بلیط هواپیما به مقصد ارمنستان را در دوره های 15 روزه مشاهده کنید، بعد از انتخاب بلیط هواپیما برای ارمنستان، ارزان و مناسب در تاریخ مورد نظرتان، مشخصات خود را وارد نموده و از طریق درگاه اینترنتی خرید خود را انجام دهید، سپس بلیط هواپیما به مقصد ارمنستان صادر می شود، در فرودگاه و برای سوار شدن به هواپیما نیازی به بلیط کاغذی و چاپ بلیط ندارید.

اطلاعات بیشتر در مورد پرواز به مقصد ارمنستان بالاخص شهر ایروان، پایتخت کشور جمهوری ارمنستان و بهترین بلیط چارتر و ارزان به سایر نقاط کشور و سایر کشورهای دنیا را از سایت سالواتروال بخواهید.


www.stkt.ir • saeed samani
 • ۰
 • ۰

 

 


شهر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان و بزرگترین شهر این کشور است. در سایت سالواتراول می توانید لیست بلیط هواپیما به مقصد آذربایجان را در دوره های 15 روزه مشاهده کنید، بعد از انتخاب بلیط هواپیما برای آذربایجان، ارزان و مناسب در تاریخ مورد نظرتان، مشخصات خود را وارد نموده و از طریق درگاه اینترنتی خرید خود را انجام دهید، سپس بلیط هواپیما به مقصد آذربایجان صادر می شود، در فرودگاه و برای سوار شدن به هواپیما نیازی به بلیط کاغذی و چاپ بلیط ندارید.

 

جمهوری آذربایجان:

(به ترکی آذربایجانی: Azərbaycan Respublikası) بزرگترین کشور قفقاز و در گذرگاه اروپا و آسیای جنوب غربی و در کنار دریای خزر است. کشورهای ایران در جنوب، ارمنستان و ترکیه در غرب، گرجستان در شمال غربی و روسیه در شمال، همسایگان جمهوری آزربایجان محسوب می‌شوند؛ همچنین این کشور دارای مرز آبی با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در کنارهٔ دریای خزر است.


برای اخذ روادید آذربایجان می توانید از کنسولگری های تهران و یا تبریز اقدام کنید که در هر دو کنسولگری اخذ روادید با ارائه اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار و یک قطعه عکس چاپی 4*3، در روزهای عادی بیش از سه روز طول نخواهد کشید.


 

بلیط مشهد
 کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

اطلاعات مفید درباره شهر باکو:

باکو، پایتخت و بزرگ ترین شهر جمهوری آذربایجان، در ساحل غربی خزر واقع شده است. باکو در قدیم محصور در قلعه‌ای سنگی بوده است، که هم اکنون به ایجری شهر معروف است. پس از کشف اولین میدان نفتی جهان در این شهر، یه شدت بر اهمیت آن افزوده شد، به همین دلیل مراکز و خیابان‌های مهمی در دوران شوروی سابق در باکو ایجاد شد، به گونه‌ای که معماری شهری و ساختمان‌های موجود در باکو در دنیا بی نظیر است.

خیابان‌ ها و ساختمان‌ های زیبا به همراه نورپردازی‌ های شبانه، جلوه‌ ای رمانتیک به این شهر داده است. مراکز مهم شهر در طول نوار ساحلی خزر بنام بلوار احداث شده است که بنام پارک ملی یا پارک ساحلی بلوار معروف است.

فرودگاه بین‌المللی حیدرعلی‌اف (یاتا: GYD):

این فرودگاه میزبان خطوط هواپیمایی ترکیش ایرلاینز، لوفتانزا، قطر ایرویز و دیگر خطوط هواپیمایی کوچک جهان می‌باشد.


ترمینال اتوبوسرانی بین‌المللی باکو (اوتوواگزالی):

این ترمینال در ۱۲ فوریه ۲۰۰۹ بصورت رسمی افتتاح شده است این مجموعه شامل ۹۵۰ اتوبوس می‌باشد که روزانه در مسیرهای داخلی و بین‌المللی تردد می‌کنند و برای بیش از ۲۰ هزار مسافر خدمات می‌دهند.


این ترمینال در ۴ طبقه با ۱۴ پله برقی و ۱۰ آسانسور ساخته شده است و دارای یک هتل ۹۳ تخته، پارکینگ با ظرفیت ۷۰۰ خودرو، ۸۰۰ فروشگاه، ۵۰۰ صندلی غذاخوری، بانک، مرکز درمانی، اداره پست، سالن انتظار و اتاق‌های انتظار می‌باشد.


همچنین دفاتر شرکت‌ های اتوبوسرانی و اتاق‌ های استراحت برای رانندگان در نظر گرفته شده است و اتوبوس هایی از کشورهایی مانند ایران ترکیه و گرجستان با این ترمینال کار می‌کنند.


اغلب اتوبوس هایی که از ایران به این ترمینال می‌ آیند از شهرهای تهران و تبریز و با عبور از مرز آستارا در استان گیلان حرکت می‌کنند فاصله بین مرز ایران در آستارا تا شهر باکو با اتوبوس در عرض ۵ ساعت طی می‌شود.


فروش بلیط
 کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

بلیط باتومی


اطلاعات مفید درباره باتومی گرجستان


باتومی در جنوب غربی گرجستان و در استان آجارا و در ساحل دریای سیاه قرار دارد که از نظر اقتصادی و ارتباطات تجاری یکی از مهمترین شهرهای گرجستان محسوب میشود. باتومی محل لنگرگیری کشتی های بزرگ تجاریست و گرجستان از طریق این بندر با قاره اروپا و دیگر قاره ها ارتباط دارد.

باتومی زیباترین و توریستی ترین بندر منطقه قفقاز و دریای سیاه است. اگر به دنبال بهترین ها در زندگی تان هستید، اگر به دنبال یک جاذبه تفریحی برای تابستان هستید، در تور باتومی ثبت نام کنید.

جاذبه های تفریحی باتومی بی نظیر و فراوان هستند، برای دیدن تمام جاذبه های باتومی باید وقت زیادی صرف کنید. در تابستانها شهر باتومی پر است از توریستهای شاد و رنگارنگی که در پی ساختن خاطراتی خوش برای خود هستند.

http://stkt.ir/NewsDetails-10531.html کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

بلیط بانکوک

اطلاعات درباره بانکوک:


بانکوک، به معنی شهر فرشته‌ هاست و لابد تنها از فرشته‌ها برمی ‌آید که این همه جذابیت مدرن را در کنار شگفتی‌ های سنتی یک سرزمین قرار دهند! تایلندی ‌ها هر روز هفته را با یک رنگ نام ‌گذاری کرده ‌اند، بنابر این هیچ بعید نیست اگر روز چهارشنبه، لباس سبز و یا جمعه، لباس آبی ‌بپوشید، بیشتر شما را تحویل بگیرند.


معبدهای بانکوک، از پر طرفدار ترین شگفتی‌ های سنتی این شهر است. بزرگ‌ ترین و قدیمی ‌ترین معبد بانکوک، در نزدیکی کاخ پادشاهی قرار دارد و بودای خوابیده را خود جای داده است. این بودای طلا بیش از 46 متر طول و 15 متر ارتفاع دارد و چشم ‌های آن از مروارید است، اما مقدس ‌ترین بودای تایلند، بودای زمردین است که در همین کاخ پادشاهی قرار دارد و از سنگ یشم ساخته شده و داستان پرفراز و نشیبی را در طول سالیان دراز گذرانده تا به بانکوک رسیده ست.


اولین قانون در بانکوک و تایلند خرید کردن از بازار های بی مانند آن است که به راحتی در جاهای دیگر قابل دسترسی نیست. در زمان خرید از فروشندگان می توانید تقاضای بارکد نمائید برای ثبت قیمت خرید اما در صورت نبودن بارکد یا فاکتور می توانید با خنده و لبخند با فروشنده بر سر قیمت به توافق برسید زیرا این امر کاری عادی در تمام تایلند می باشد.

رعایت نکات بهداشتی و امنیت سلامت در هر سفر لازم و ضروری است بنابر این تایلند با وجود عاری بودن از هر گونه خطرات خاص و بیماری های واگیر دار به رغم رعایت نکات بهداشتی توسط سازمان بهداشت بانکوک از این نکته استثنا نیست.


از جمله مهم ترین نکات سفر در تایلند استفاده از آب های بسته بندی و بهداشتی می باشد که ضامن سلامتی شما می باشد. در هنگام خرید نیز حتما باید توجه داشته باشید که درب این بطری های آب باید حتما مهر و موم یا باز نشده باشد.


شهرهای رم و پاریس را دوست ندارید بانکوک یک شهر پیاده روی نیست اگر از تور استفاده نمی کنید مناطقی را که می خواهید بازدید کنید از قبل برنامه ریزی و هدفمند نمائید تا بدانید که از کدام مناطق بازدید می کنید و چگونه می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.


برای رسیدن به نقاط مختلف می توانید از سرویس های مختلف مانند مترو تاکسی یا اتوبوس استفاده کنید برای این منظور تهیه یک نقشه شهری کاملا ضروری می باشد تا بتوانید شهر را در ارامش کامل بازدید نمائید.

منبع : http://stkt.ir/NewsDetails-10516.html کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰


درباره شهر کوالالامپور


موقعیت جغرافیایى و اطلاعات کوالالامپور

کوالالامپور یا به بیان رسمی تر قلمروی فدرالی کوالالامپور پایتخت رسمی و همچنین بزرگترین شهر مالزی است. این شهر در فضایی به وسعت 243 کیلومتر قرار گرفته و جمعیتی در حدود 1.7 میلیون نفر را در خود جا داده است.کوالالامپور بزرگتر یا گِرِیتِر کوالالامپور که همچنین با نام کلانگ وَلی نیز شناخته می شود دارای یک تراکم شهری با جمعیت 7.2 میلیون نفر می باشد. همچنین این شهر در میان مناطق شهری با رشد جمعیت و اقتصادی سریع در جنوب شرقی آسیا قرار دارد.


کوالالامپور جایگاه پارلمان مالزی است. این شهر زمانی خانه شعب قضایی و اجرای دولت فدرال بود، ولی این شعب در اوایل سال 1999 به پوتراجایا منتقل شدند. محل اقامت رسمی شاه مالزی، کاخ ملی یا به زبان مالایی ایستانا نگارا، نیز در شهر کوالالامپور قرار دارد. کوالالامپور یکی از شهرهای جهانی یا آلفا (به شهری گفته می شود که نقش مهمی در نظام اقتصادی جهان دارد.) در دنیاست که به علت پایتخت و کلیدی بودنش، مرکز اقتصادی، مالی و فرهنگی مالزی به حساب می آید.


کوالالامپور یکی از سه قلمروی فدرالی مالزیست که در ایالت سلانگور، واقع در مرکز سواحل غربی شبه جزیره مالزی قرار دارد. این شهر از دهه 1990 میزبان بسیاری از رویدادهای ورزشی، سیاسی و فرهنگی نظیر بازی های کشورهای مشترک المنافع سال 1998 و مسابقات فرمول وان بوده است. همچنین بلند ترین برج های دوقلوی جهان، برج های دوقلوی پترونانس که به نماد مالزی تبدیل شده اند نیز در شهر کوالالامپور قرار دارند.


جمعیت کوالالامپور

بر طبق آخرین آمار بدست آمده در سال 2016 جمعیت کوالالامپور چیزی در حدود 1 میلیون و 790 هزار نفر است که از این تعداد 46.4 درصد را مسلمانان، 35.7 درصد را بودایی ها، 8.5 درصد را هندوها، 5.8 درصد را مسیحیان و 3.1 درصد را مردمانی با دیگر مذاهب تشکیل داده اند.

آب و هوای کوالالامپور

کوالالامپور به واسطه رشته کوه های تی تی وانگسا در شرق و جزیره سوماترای اندونزی در غرب، دارای آب و هوای استوایی است. این بدان معناست که هوایی گرم و آفتابی به همراه باران های فراوان دارد، مخصوصاً در طول فصل بادهای موسمی شمال شرقی که از ماه اکتبر تا مارس است.

دمای هوا ثابت بوده و بالاترین درجه بین 32 تا 33 درجه سانتیگراد متغیر می باشد و هیچگاه از 38.5 درجه سانتیگراد بالاتر نرفته است. همچنین کمینه دما بین 23.4 تا 24.6 درجه سانتیگراد شناور بوده و تا کنون پایین تر از 14.4 درجه سانتیگراد نبوده است. حداقل بارش باران در کوالالامپور معمولاً سالانه 2600 میلیمتر می باشد، با توجه به اینکه ماه های ژوئن و جولای نسبتاً خشک هستند، اما به طور معمول پس از بارندگی در هر ماه این مقدار از 131 میلیمتر تجاوز نمی کند.


در هنگام باران شدید در کوالالامپور جاری شدن سیل، مخصوصاً در مرکز شهر و نواحی پایین رود امری طبیعی است. دود ناشی از آتش سوزی در جنگل های نزدیک سوماترا گاهی اوقات سبب ایجاد مه در منطقه می شود و این امر دلیل اصلی آلودگی هوا به همراه دود ناشی از موتور وسایل نقلیه و کارهای ساخت و ساز در شهر است. کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

بلیط دبی


درباره دبی


دُبی یا دوبی یکی از امیرنشین‌های هفت‌گانه امارات متحده عربی است. دبی بیشترین جمعیت را در میان این هفت امارت دارد و دومین امارت بزرگ آن، و با تنها ۵ درصد از مجموع وسعت خاک امارات عربی متحده (۴٬۱۱۴ km²) بعد از بزرگترین امارت ابوظبی (۶۷٬۳۴۰ کیلومتر مربع) با بیش از ۸۵ درصد از کل مساحت امارات متحده عربی می‌باشد.


جمعیت کل امارات متحده عربی حدود هفت میلیون نفر می‌باشد که از این میان کمتر از یک میلیون نفر آن بومی و بقیه مهاجر می‌باشند. از میان مهاجرین بیشترین آنها هندی و فیلیپینی می‌باشند. ایرانیان در این امارت ضمن داشتن سفارت دارای کلاب و بیمارستان هم می‌باشند.

جاذبه‌های گردشگری دبی


فواره دبی:

فواره دبی که بزرگترین و باشکوه ترین فواره موزیکال جهان است از ساعت 18 تا 24 هر پانزده دقیقه یک موزیک جدید پخش می‌کند و با ارتفاعی حدود بیست و پنج متر به رقص می‌پردازد.


برج خلیفه:

بلندترین برج دنیا با حدود هشتصد متر ارتفاع. در کنار آن مرکز خرید دوبی است که بزرگترین مرکز خرید دنیاست و تمام برندهای معروف در آن شعبه دارند. همچنین در مرکز خرید دوبی یک پیست اسکی روی یخ هست که در آن معمولا بازی‌های اسکی روی یخ برگزار می‌شود. همچنین اسکلت یک دایناسور در آن قرار دارد.


برج العرب:

تنها هتل هفت ستاره خاور میانه با ارتفاع ۳۲۱ متر است. پیست اسکی دبی از مکانهای دیدنی دبی به شمار می رود. این پیست اولین پیست اسکی سرپوشیده خاورمیانه می باشد و سومین پیست سر پوشیده اسکی در کل دنیاست که در سال 2005 افتتاح شده است. پیست اسکی دبی 5 دور دارد که بلندترین آن 400 متر طول و 60 متر ارتفاع را دارا است. مساحت این مجموعه 22.500 مترمربع است که در تمام روزهای سال پوشیده از برف است. اسکی‌بازها و اسنو‌بورد سواران در هرسطحی میتوانند از شیب های گوناگون آن استفاده و لذت ببرند.


پارک آبی وایلد وادی:

این پارک آبی بیش از 23 نوع وسیله تفریحی و سرگرمی را دارا است که بیشتر آنها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند و گردشگران میتوانند به صورت پیوسته از تمامی آنها لذت ببرند. این پارک آبی با مساحتی 5000 متری بین هتل برج العرب و هتل ساحلی جمیرا قرار دارد. پارک آبی دبی به صورتی طراحی شده که شما ساعت ها از آن لذت خواهید برد. در این پارک می توانید از سرسره سرعت با حالتی بی وزنی چیزی حدود 80 کیلومتر در ساعت سرعت پیدا کنید و کوچکترین آسیبی نبینید.


چتر بازی:

دبی بهترین منطقه برای چتر بازی در تمام دنیا است که در نزدیکی ساحل جمیرا انجام می شود. بیشتر چتربازان برای یک پرش نفس گیر و پرهیجان به دبی می آیند. علاوه بر چتربازان، گردشگران تورهای گردشگری ایران دهکده نیز می توانند در این تفریح پرهیجان، تمام مناطق زیبای دبی را در آسمان آبی تماشا کنند و لذت ببرند. منطقه چتربازی دبی 260000 متر وسعت دارد و جای مناسبی برای گردشگران است که کمی استراحت کنند و با نوشیدن یک فنجان قهوه و دیدن چتربازان لذت ببرند. این مرکز چتر بازی با حمایت شیخ حمدبن محمدبن رشید آل مکتوم، شاهزاه‌ی دبی و بیش از چندین سال تجربه مکانی امن و مطمئن برای چتربازی است. همچنین منطقه چتربازی دبی زیر نظر فدراسیون جهانی ورزش می‌باشد که دارای استانداردهای جهانی نیز است.


بالن سواری:

در دبی به دور از شلوغی شهر و بر فراز اقیانوسی از شن میتوانید از بالن سواری تکرار نشدنی لذت ببرید و نظاره گر غزالها، آهوهای سرگردان، شترهای بیابان و طلوع آفتاب از پشت کوهستان حجر دبی باشید. هیچ لذتی بهتر از آرامش و زیبایی بالن سواری بر روی صحرا و مناطق حیرت انگیز دبی وجود ندارد. شما میتوانید با این تورهای بالن سواری ساعت ها بر فراز آسمان دبی باشید و بهترین مناظر دیدنی را برای خود خلق کنید. بهترین زمان بالن سواری زمانی است که باد ملایمی می‌وزد.


سافاری در دبی:

از معروفترین تفریحات دبی سافاری می باشد. در این گردش لذت بخش شما می توانید چهره واقعی کویر و زندگی بادیه نشین ها را از نزدیک ببینید. گردشهای سافاری متفاوت هستند و از چندین ساعت تا چندین روز را دارا هستند. بهترین زمان رفت به این تور از ساعت 3 ظهر به بعد می‌باشد. در این گردش شما با ماشین های چهارمحور به دل کویر زده و از تپه های شنی کویر عبور خواهید کرد و سپس به یک کمپ می رسید که بصورت سنتی ساخته شده است. بعد از صرف شام و نوشیدنی، استفاده از بوفه کامل، موزیک زیر آسمان زیبای کویر، این تور با بازگشت به شهر در حدود ساعت 10 شب پایان می یابد.


فراری ورد ابوظبی:

فراری ورد اولین و تنها پارک جهان با برند فراری است که در ابوظبی پایتخت امارات واقع شده است. این پارک دارای سریعترین Rollercoaster (ترن هوایی) می باشد که در تمام روزهای سال باز و برای گردشگران در هر سنی تجربه ای فراموش نشدنی رقم خواهد زد.


مساحت این شهربازی بزرگ دنیا 200 هزار متر مربع است که در جزیره یاس ابوظبی قرار گرفته است. این پارک دارای ۲ فروشگاه، رستوران های متعدد با سنت های آشپری ایتالیایی، چندین موزه فراری و بازی های شبیه سازی رانندگی با ماشین فراری است. کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani
 • ۰
 • ۰

بلیط ایروان


درباره ایروان


ایروان پایتخت جمهوری ارمنستان ، یکی از سه شهر بزرگ قفقاز جنوبی با جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر می باشد .این شهر دارای بزرگترین جامعه ارمنی در جهان است. در دوران اتحاد جماهیر شوروی، ایروان تحت بازسازی عظیمی جهت تبدیل شدن به یک شهر کامل نئوکلاسیک قرار گرفت . ایروان جواهر واقعی معماری اولیه اتحاد جماهیر شوروی است.


بسیاری از اماکن توریستی ایروان در مرکز جمع و جور این شهر واقع شده است در نتیجه یک گردشگر عادی احتیاجی به استفاده فراوان از وسایل حمل و نقل عمومی نخواهد داشت. افراد محلی مرکز شهر را کنتون یا کغاک می نامند. گرچه تاریخ ایروان به ۲۸۰۰ سال پیش باز می گردد ولی به علت وقوع جنگ های بزرگ امپراتوری های ایران و عثمانی و روسیه در این مکان و وقوع زلزله ویرانگر قرن۱۷ میلادی، آثار اندکی از آن دوران به یادگار مانده است. فرودگاه بین المللی زوارتنوتس، بزرگترین دروازه ورود به ارمنستان در ۱۴ کیلومتری مرکز ایروان قرار دارد.

زیارتگاه‌ها و اماکن مذهبی


صومعه گغارد
صومعه خور ویراپ
موزه‌ها
موزه قلعه اربونی
کرافت موزه(صنایع دستی)
گالری ملی ارمنستان
موزه هنر های معاصر کافسجیان
موزه نسل کشی

کاسکاد،ایروان
نقاط دیدنی ایروان
هزار پله ارمنستان(کاسکاد)
میدان جمهوری(هراپاراگ)
اپرای ایروان
معبد گارنی
دریاچه سوان
پارک ابی (بهتون پیشنهاد میکنم حتما پارک ابی رو برید البته اگه تو فصل گرم به ارمنستان سفر کرده باشید)
جاذبه‌های طبیعی
دریاچه سوان
زاخکازور(دره گلها)

صعود از پله های کاسکاد(یا بوسیله پله برقی)هنگام عصر و دیدن منظره فوق العاده از شهر و کوه آرارات سپس ادامه مسیر به سمت پارک پیروزی(ویکتوری) و سوار شدن چرخ و فلک. رفتن به پارک عشاق و تماشای نمایش زیبای دریاچه قو نیز از دیگر جاذبه های شهر ایروان می باشد. کارتریج hp  /  کارتریج اچ پی / خرید کارتریج  /  قیمت کارتریج  /  تعمیرات لپ تاپ  /   تعمیر لپ تاپ / بلیط هواپیما  /  بلیط چارتر

 • saeed samani